Постійні зміни в світі вимагають коригувань у графі «Skills» вашого резюме. Які навички цінують роботодавці в період турбулентності та діджитал? Які скіли варто прокачувати, аби залишатися на плаву або навіть випереджати конкурентів? 
 

Які навички хочуть бачити роботодавці у 2021 році - 1

Статистика від Всесвітнього економічного форуму

Ви колись чули про звіт Всесвітнього економічного форуму (World Economic Forum) про майбутнє робочих місць? Він відображає результати дослідження професійних тенденцій і навички майбутнього. Згідно з третім виданням, у наступні п'ять років половині з нас знадобиться перекваліфікація (reskilling), оскільки робочі місця скорочуються і трансформуються через зростання автоматизації. 

Але є і хороші новини: технологічний прорив дозволить отримати нові навички та опанувати професії, яких раніше не було. 

Критичне мислення (critical thinking) і вирішення проблем (problem-solving) очолюють список навичок, які, на думку роботодавців, будуть набувати все більшого значення в наступні п'ять років.

Два роки тому вперше з'явилися такі навички самоврядування як активне навчання (active learning), стійкість (resilience), стресостійкість (stress tolerance) і гнучкість (flexibility).

Які навички хочуть бачити роботодавці у 2021 році - 2

Топ-10 навичок, необхідних у майбутньому 

Дані LinkedIn і онлайн-платформи навчання Coursera дозволили Економічному форуму відстежувати типи спеціалізованих навичок, необхідних для роботи завтрашнього дня.

Величезну роль відіграють «наскрізні» навички (‘cross-cutting’ skills). Серед них – спеціалізовані навички в області товарного маркетингу, цифрового маркетингу та взаємодії людини з комп'ютером. 

Які навички хочуть бачити роботодавці у 2021 році - 3

Топ-10 навичок, які будуть необхідні в 2025 році (згідно з World Economic Forum, Future of Jobs Report 2020):

  • Analytical thinking and innovation – аналітичне мислення та інновації;
  • Active learning and learning strategies – активне навчання і стратегії навчання;
  • Complex problem-solving – комплексне рішення проблем;
  • Critical thinking and analysis – критичне мислення й аналіз;
  • Creativity, originality and initiative – креативність, оригінальність і ініціативність;
  • Leadership and social influence – лідерство та соціальний вплив;
  • Тechnology use, monitoring and control – використання, моніторинг і контроль технологій;
  • Technology design and programming – розробка та програмування технологій;
  • Resilience, stress tolerance and flexibility – стійкість, стресостійкість і гнучкість;
  • Reasoning, problem-solving and ideation – аргументація, рішення проблем і формування ідей. 

Скільки часу займе перекваліфікація?

Переважна більшість керівників бізнесу (94%) очікує, що співробітники отримають нові навички на роботі – це різкий стрибок з 65% в 2018 році.

Згідно з дослідженням «Майбутнє робочих місць» (Future of Jobs Survey), близько 40% працівників буде необхідна перекваліфікація протягом шести місяців або менше, але це число вище для тих, хто працює в легкій промисловості, а також у сфері охорони здоров'я.

У секторах фінансових послуг і енергетики частка працівників, які можуть бути перепрофільовані протягом шести місяців, нижча, оскільки їм потрібні більш трудомісткі програми.

Пандемія прискорила тенденцію перепрофілювання. У період з квітня по червень 2020 року на Coursera кількість людей, що шукають можливості самостійно опанувати нові знання та вміння, збільшилася в чотири рази.

Кількість роботодавців, які надають можливість онлайн-навчання своїм працівникам, збільшилася в п'ять разів, а число учнів, які отримують доступ до онлайн-ресурсів через державні програми, зросло в дев'ять разів.

Які навички хочуть бачити роботодавці у 2021 році - 4

Радує те, що навчання стає все більш доступним завдяки цифровим технологіям. Сидячи вдома, попиваючи улюблений чайок, ви можете розвиватися й досягати нових висот!

Поділися с друзями