Для тих, хто дав новорічну обіцянку вчити іноземну мову, але все ще не визначився з курсами англійської в Києві та формою отримання нових знань, пропонуємо ознайомитися з основними критеріями і підводними каменями, щоб полегшити ваш вибір в умовах достатку пропозицій на ринку цих послуг.

Зміст

1. Обираємо курси англійської професійно

1.1. Почнімо з мети

1.2. Не курсами англійської єдиними

1.3. На що звертати увагу під час вибору курсів англійської в Києві?

1.4. Трохи про методику викладання

2. Про підводні камені на курсах англійської в Києві

2.1. Повний курс англійської: що відбувається за межами аудиторії в Києві

2.2. Що має викликати питання під час вибору курсів іноземної мови в Києві?

2.3. Вибір курсів англійської в Києві для дитини

2.4. Вибір курсів англійської в Києві для персоналу

Ми вже обговорили проблеми людей, як шукають курси англійської в Києві, та шляхи їх вирішення. У цій же статті ми намагаємося дати максимально розгорнуту відповідь на запитання, як у Києві правильно та швидко обрати курси англійської. Особливо корисно це буде тим, хто взявся за таке навчання вперше.

Курси англійської в Києві: все, що вам потрібно знати

Актуально як ніколи! Якщо тобі довелося починати все спочатку – ось добірка коротких курсів англійської для влаштування на роботу від онлайн-маркету курсів Booyyа.

Тримай -30% з промокодом HIRED30 і проходь курси:

 • LinkedIn Tutorial – 137 грн
 • Business English: CV, Cover Letters and Job Interviews – 157 грн
 • Elevator Pitch – 118 грн
 • 100 прикметників англійською для роботи в офісі – 137 грн
 • SMALL TALK в бізнес-середовищі – 137 грн
  та інші

Прокачай силу, дух і англійську з Booyyа. Все буде Україна!

Обираємо курси англійської професійно

Наявність у Києві великої кількості шкіл англійської – це, звичайно ж, чудово, але, з іншого боку, стільки варіантів збільшують шанси зіткнутися з сумнівними фахівцями, самоучками або іншими неприємними ситуаціями, що стосуються оплат, гарантій або якості освіти.

 

Курси англійської в Києві: все, що вам потрібно знати

Як вибрати курси англійської в Києві: поради YC

Почнімо з мети

Як і в будь-якій справі або проекті, для початку визначтеся з метою, яку ви перед собою ставите і термінами, коли ви хочете досягти бажаного рівня і навичок. Найчастіше наші цілі у вивченні англійської досить абстрактні: «Хочу розуміти і говорити», «Хочу fluent (вільну) англійську», «Хочу просто говорити, без граматики», «Хочу просто спілкуватися англійською». Визначтеся, навіщо вам потрібен цей сучасний інструмент комунікації:

 • для переїзду в іншу країну;
 • для бізнесу і ведення ділової переписки;
 • для здачі міжнародного іспиту IELTS, TOEFL, GMAT;
 • оволодіння вузькопрофесійного лексикою;
 • для роботи в інтернеті.

Не курсами англійської єдиними

Виходячи з мети, можете переходити до вибору практичного курсу англійської. Очевидно, що якщо вас цікавить щось дуже специфічне, краще перевірити ще раз, чи дійсно мовні курси зможуть відповідати всім вашим вимогам.

Умовно можна розділити вивчення іноземної мови на кілька форм:

 • вивчення англійської мови в школі або виші;
 • вивчення на курсах англійської в Києві, в приватних мовних центрах, за допомогою репетитора;
 • самостійне вивчення англійської за допомогою фільмів, відеоуроків, пісень, YouTube каналів;
 • вивчення англійської на стажуваннях за кордоном, участь у програмах au-pair, Work & Travel;
 • за допомогою мобільних додатків.

Якщо в минулому першість була в офлайн-способи вивчення мови, тобто в аудиторії з викладачем або репетитором. То в останні роки все більш популярними стають онлайн-способи, наприклад, скайп-заняття. Молодь, особливо digital natives, тобто люди, які народилися і виросли в еру технологій та інтернету, все частіше обирають інтерактивне вивчення англійської замість відвідування офлайнових шкіл. Але більшість все ще віддає перевагу традиційним формам і методам.

 

Курси англійської в Києві: все, що вам потрібно знати - 2

Курси англійської в Києві – надійна інвестиція в майбутнє

На що звертати увагу під час вибору курсів англійської в Києві?

Шукаючи школу іноземної з традиційною формою навчання, тобто в аудиторії з викладачів, зверніть увагу на такі основні критерії:

 • Чисельність групи на курсах іноземної в Києві. На думку викладачів і самих учнів, максимально комфортна кількість учасників групи становить 6-8 осіб. Саме з таким складом зручно відпрацьовувати основні навички, і всім дістається оптимальна доза уваги, особливо для студентів початкового рівня. Адже новачкам потрібно дуже багато підтримки та уваги.
   
 • Рівень викладачів на курсах у Києві. Освіта, досвід, стажування викладачів, наявність міжнародних сертифікатів, таких як: 

  TESOL (Teaching English to the Speakers of Other Languages),
  TKT (Teaching Knowledge Test),
  CLIL (Content and Language Integrated Learning),
  KAL (Knowledge about Language),
  CELTA (Certificate in Teaching English to Speakers of Other Languages),
  DELTA (Diploma in Teaching English to Speakers of Other Languages),
  ICELT (In-service Certificate in English Language Teaching), 
  BULATS (The Business Language Testing Service)
  безпосередньо впливають на якість і швидкість вашого навчання.
   
 • Викладачі – носії англійської мови. Наявність носія мови є, безсумнівно, перевагою для іміджу і рейтингу англійських курсів у Києві. Але не поспішайте хапатися за цю «рекламну качку». Дуже часто під словом «носій» мається на увазі людина, яка просто не знає вашої рідної мови, а не є справжнім американцем або британцем. Це може бути африканець або німець, для якого English – така ж іноземна, як і для нас. Більш того, вміння говорити англійською не зробить з рядового водія school bus талановитого викладача навчального курсу англійської мови, тобто носій мови повинен мати досвід викладання і використовувати методичні інструменти, а не просиджувати заняття.
   
 • Вартість курсів англійської в Києві. Різні школи англійської мови ціни пропонують на будь-який гаманець. Перед початком пошуку визначтеся, що саме важливіше для вас, ціна або якість, і починайте дослідження. Виходячи з професіоналізму викладачів, популярності закладу, тривалості курсу англійської ціна на навчання в Києві може значно варіюватися. На вартість курсів англійської в Києві також впливають час занять, чисельність групи, розташування офісу. Найчастіше заняття у вечірні години коштують дорожче, а групи будуть переповнені. Курси англійської в Києві, що поважаюсь себе, пропонують гнучкі форми оплати, тестування і безкоштовний пробний урок, відпрацювання пропущених занять, так звані «заморозки», знижки, програми лояльності, можливість відвідувати розмовні клуби, доступ до онлайн-ресурсів або інших платформ курсів в інтернеті. У будь-якому випадку пам'ятайте, що хороші знання не можуть коштувати дешево, а надто висока ціна також повинна викликати кілька запитань. Хоча, недорогі курси англійської не завжди означають низьку якість. Дізнайтеся про викладачів, склад груп і програму. Можливо, вам пощастило.
   
 • Розташування курсів англійської в Києві. В епоху тотальної завантаженості і відсутності вільного часу локальність може стати основним критерієм вибору або демотиватором на шляху до досягнення вашої мети. Якщо мовний центр вас влаштовує за всіма критеріям, але розташований на іншому кінці Києва, то рано чи пізно ви втомитеся від виснажливих поїздок заради 1.5 годин уроку. Найкращим вибором буде офіс неподалік від роботи або дому, щоб ні погода, ні київські тягнучки і пробки не змогли перешкодити вам дістатися до курсів.

Трохи про методику викладання

Ще один гачок, який успішно працює, але не завжди виправдовує свою назву. Існує кілька основних методик освоєння іноземних мов: ейдетика, комунікативна методика, метод Олександра Драгункіна, Іллі Франка і різні авторські методики.

Багато студентів помилково вважають, що все, що нетрадиційно, однозначно варте уваги. Це далеко не завжди так. Та чи інша методика хороша не для кожної людини. Оригінальний підхід актуальний тільки в тому випадку, якщо він підійде індивідуально для ваших цілей.

Якщо ви за вдачею екстраверт і не прочитали жодної книги за останні пару років, то метод Франка точно не ваш вибір. Він заснований на поповненні лексичного запасу за рахунок читання іноземною мовою. Оригінальний текст розбивається на частини, після чого дається дослівний переклад на рідну мову. Потім іде ця частина без перекладу. Великим недоліком даної методики є збільшення пасивних знань.

Цікавий загальний курс англійської мови пропонує Ігор Шехтер. Його курс складається з трьох циклів, кожен з яких включає 100 годин занять. Між циклами передбачений відпочинок протягом 1-3 місяців. Суть методики не передбачає об'ємних домашніх завдань, що вже звучить привабливо для студентів. Шехтер вважає, що потрібно не вчити мови, а створювати умови для розмовної мови, наприклад, як це відбувається у дітей, тому його підхід базується на роботі з діалогами без вивчення складної граматики.

 

Курси англійської в Києві: все, що вам потрібно знати - 3

Про підводні камені на курсах англійської в Києві

Ми просто хочемо попередити про деякі моменти, через які часто мотивація здувається, як повітряна кулька, вже до другого тижня відвідування курсів вивчення англійської мови.

Повний курс англійської: що відбувається за межами аудиторії в Києві

Будьте готові, що результат ваших старань може проявитися не після першого або другого заняття, а швидше за все через кілька місяців систематичної та інтенсивної роботи. І ваш несерйозний підхід не може бути виправданий поганим викладанням або непрестижними курсами англійської. Вся справа в тому, що так працює наш мозок: через годину після заняття ви пам'ятатимете близько 70% інформації, на наступний день близько 15%. А через місяць - чи згадаєте ви то найновіше слово? Сучасні підручники та якісні курси англійської в Києві обов'язково беруть на озброєння лайфхак про особливості роботи пам'яті, уваги і концентрації, і, відповідно, включають певні техніки. Ось кілька порад, які допоможуть поліпшити запам'ятовування:

 • Перший раз потрібно повторити нову фразу або слово відразу після того як ви її запам'ятали. В середньому, людському мозку необхідно мінімум 6 повторень.
   
 • Наступного разу необхідно повернутися до цієї інформації і повторити протягом дня. Наприклад, ви можете грати в ігри або зробити домашнє завдання з новим матеріалом.
   
 • За тиждень мозок починає поступово забувати всю нову інформацію, тому через 7 днів потрібно повторити потрібні вам слова знову.
   
 • Останній раз повторити потрібно через місяць. Зазвичай після декількох блоків нового матеріалу викладач робить так званий revision, в якому ви повертаєтеся до вже пройденого матеріалу.

Вибір курсів у Києві може затягнутися на тижні, а може і на місяці. Навіть за найвдалішого результату пошуків не рідкість, коли студенти залишають групу, змінюють компанію виключно через суб'єктивні причини. Наприклад, викладач на курсах не відповідає якимось особистим очікуванням.

 

Курси англійської в Києві: все, що вам потрібно знати - 4

Курси в Києві з вивчення англійської задовольняють найвимогливіших

Що має викликати питання під час вибору курсів іноземної мови в Києві?

 1. Відсутність програми курсу. Ринок курсів англійської в Києві зараз, як ніколи, насичений найвитонченішими формами проведення занять: без вивчення граматики і домашніх завдань, сидячи на пуфиках і з чашкою чаю, дистанційні уроки а-ля «Англійська за кермом», онлайн-курси, антишколи без підручників. Намагаючись знайти легкий і швидкий спосіб вивчення мови, не забувайте, що відсутність програми і планування навчального процесу суперечить принципам системного підходу до досягнення мети. Викладач на київських курсах зобов'язаний планувати навчальний процес і бачити той кінцевий результат, до якого він повинен вас привести.

 2. Старі підручники, які використовуються на уроках. Вас повинні насторожити підручники, видані, наприклад, в 90-х, російсько- або україномовними авторами (Бонк, Голіцинський), якщо вони використовуються як основні матеріали на занятті. Усі серйозні школи в Києві вже давно працюють із підручниками, виданими Oxford University Press, National Geographic, Macmillan, Pearson або Longman. Наприклад, Total English, Outcome, Speakout або English File Third Edition. Будь-який з них розділений на уроки-юніти, і містить матеріали для практики основних навичок.

  - Speaking – вправи на розвиток усного мовлення. Це можуть бути не тільки стандартні діалоги, а й рольові ігри, ситуації, дебати, переговори, суперечки і т.д. На курсах англійської на цю навичку зазвичай звертають більше уваги.
  - Listening – аудіозаписи і завдання до них для розвитку навички сприйняття на слух.
  - Reading – тексти, які беруться за основу для розвитку навички розуміння різної інформації, говоріння, вивчення нових слів.
  - Writing – завдання для розвитку писемного мовлення.
  - Grammar – блок, що пояснює теоретичний аспект, а також вправи на практику.
  - Vocabulary – добірка нових слів і виразів, а також вправ для тренування їх використання.
  - Pronunciation – вправи для тренування коректної вимови звуків і інтонації англійської мови. Це важливо не тільки для початкового рівня, а й для просунутих користувачів. Адже ви навчитеся звучати максимально наближено до носіїв.
   

 3. Використання перекладного методу. Якщо ви хочете навчитися перекладати красиво, як С.Я. Маршак, то повне дублювання всього, що відбувається на занятті, саме для вас. Якщо ж ваша мета навчитися мислити англійською, вести розмову, не замислюючись із правильною інтонацією і без запинок, то біжіть від таких курсів англійської після першого заняття.
   
 4. Багато людей в групі. Велика кількість студентів (більше 10) в групі безумовно має викликати питання про ефективність таких курсів. Викладач не зможе приділити достатню кількість часу не тільки кожному, а навіть не кожному другому зі студентів.
   
 5. Відсутність корпоративних клієнтів. Хороші курси або школа зазвичай мають хоча б кілька корпоративних студентів або ж компанію, яку вони навчають англійській мові на території замовника. Якщо обрані вами курси не можуть похвалитися наявністю «акул бізнесу» серед своїх клієнтів, придивіться обов'язково до інших відгуків.

  Курси англійської в Києві: все, що вам потрібно знати - 5
   
 6. Відсутність сайту в центру іноземних мов. Навіть молода компанія не може обійтися без власної сторінки в інтернеті та соціальних мережах. Обов'язково зверніть увагу на наявність або відсутність позитивних відгуків від клієнтів. Більш того, багато мовних курсів у Києві веде свої канали на YouTube, в Instagram, що також свідчить про професіоналізм установи і його методичного складу.
   
 7. Занадто багато письмових завдань і граматики. Ще один пережиток радянського минулого - об'ємні домашні завдання, дуже багато письмової роботи і одноманітних граматичних вправ. Домашнє завдання не повинно займати понад 1 годину вашого часу, в середньому, як показує практика, досить 30-45 хвилин в день. Якщо ви витрачаєте кілька годин на виконання всього обсягу, плюс півзаняття, щоб перевірити і виправити помилки з групою і викладачем, тут явно щось не так.
   
 8. У групі присутні студенти з різним рівнем мови. Дуже типова ситуація, коли курси формують склад груп, не особливо враховуючи справжні рівні володіння мовою. Така ситуація вигідна виключно тільки самій фірмі і її фінансовими показниками, але абсолютно не є сприятливою для всіх інших. По-перше, студенти, які вже мають достатній рівень, рано чи пізно будуть нудьгувати на занятті, і їм набридне підтягувати тих, хто слабший. Або не буде відчуття зростання, прогресу і поліпшення. По-друге, ті, хто володіє мовою на порядок нижче, просто не будуть розуміти і будуть почувати себе не комфортно на тлі більш сильного складу. І, по-третє, сам викладач буде змушений лавірувати між двома крайнощами, адаптувати матеріали, переключатися на рідну мову для усунення труднощів.
   
 9. Балакучий викладач. Це проблема, з якою часто стикаються ті, хто бажає знайти дуже веселого і харизматичного викладача на чергових курсах англійської. Пам'ятайте, що вчитель не повинен розмовляти багато. Якщо викладач розмовляє протягом 90% заняття - буквально читає лекцію, пояснює граматику, з ентузіазмом віщає, як він або вона провів свою відпустку, відхиляється від основної теми, - такий викладач не для ваших цілей. Найбільш професійний teacher зробить так, що його мова в уроці буде складати близько 10-15%, а решту часу будуть говорити і спілкуватися тільки студенти. Також задумайтеся, якщо викладач не виправляє помилки в граматиці, вимові, або, навпаки, робить це постійно, не даючи закінчити жодне речення.
   
 10. Вікова категорія. Може здатися дивним, але змішана група на київських курсах англійської, в якій присутні люди різних поколінь, наприклад, з віковим діапазоном від 18 до 50, також має тенденцію працювати гірше, швидко втрачати мотивацію і прогресувати повільніше. Легко припустити, що у студентів будуть різні інтереси, погляди на життя і думки. Звичайно, багато залежить від темпераменту викладача, самих студентів, але не завжди це можливо. Точно не буде на користь процесу навчання, якщо в одній групі будуть підлітки, школярі і дорослі. Тому обов'язково придивіться до того, як адміністрація або методисти школи комплектують групи.

Можливо, ви шукаєте варіанти навчання дитини або співробітників компанії, тоді вас зацікавить така інформація.

Вибір курсів англійської в Києві для дитини

Якщо говорити про тему пошуку курсів англійської в Києві для дитини, то основні критерії вибору схожі. Різниця полягає в тому, що для всіх дітей краща комунікативна методика. Адже набагато цікавіше використовувати знання в грі, яка є основним видом діяльності для них і передбачає обов'язкову взаємодію дітей один з одним. Перекладні методи, засновані на нудних текстах, не втримають увагу дітей і тільки викличуть втому і небажання займатися. Тому вибирайте курси англійської, де вчителі роблять акцент на розмовну англійську за допомогою інтерактивних методів. Використання музики, картинок, фотографій, відео з інтернету, мультиків і анімації - невід'ємна частина викладання англійської або іншої іноземної мови для маленьких. Зазвичай на дитячі курси англійської в Києві ціна нижче.

Вибір курсів англійської в Києві для персоналу

Логічно припустити, що кількість англомовних в Києві і в Україні буде ставати все більше і більше. В епоху глобалізації діловою мовою світу стала англійська, і хоча поки фахівці з іноземною мовою більше затребувані у великих містах, через 10 років вона прийде в кожне містечко, як прийшов інтернет. C точки зору роботодавця і фахівців з підбору персоналу співробітник, який володіє іноземною мовою, більш привабливий, ніж його колега без цих знань. Навіть якщо мова прямо зараз в роботі не потрібна, завжди може виникнути ситуація, коли вона буде необхідною. І багато компаній готові інвестувати в своїх працівників, надаючи можливість вивчати англійську за рахунок організації та навіть у робочий час. Курси англійської в Києві з доставкою вже давно не новинка.

Вибір серед таких київських курсів іноземної мови набагато менше, ніж курсів без «сервісу доставки». Якщо ви все ж вирішили вивчати іноземну на робочому місці, то повинні також звернути увагу на ті критерії, які вказані вище: репутація школи на ринку, клієнти, рекомендації та відгуки, викладацький склад, вибір програм тощо.

Ну ось, тепер ви озброєні до зубів і точно знаєте, яку інформацію необхідно дізнатися перш ніж зважитися займатися. Бажаємо успіхів! Let`s speak English, друзі!

Поділися с друзями