Курси англійської мови в офісі: вчимося без відриву від роботи


Зміст

1. Вчимо англійську мову в офісі

1.1. Індивідуальні курси англійської мови в офісі

1.2. Групові офісні курси англійської

2. Тренуємо мистецтво small talk в офісі

2.1. Розмови про погоду

2.2. Small talk в офісі

2.3. Small talk на зустрічі

2.4. Як красиво завершити small talk

3. Крім курсів: вчимо англійську в офісі додатково

3.1. Розмовні клуби з колегами в офісі

3.2. Перегляди фільмів

3.3. Ігри англійською мовою

3.4. Літературний клуб в офісі


Брак часу – головна проблема сучасних людей. Робота, дім, зустрічі, поїздки – на навчання часто не вистачає ні сил, ні часу, ні енергії. Але без знання англійської досягти успіху дуже важко.

Але викладання не стоїть на місці, мовні школи пропонують безліч варіантів – від звичайних офлайн-занять у класі до гібридних форматів і виїзду викладачів до офісу зі спеціально розробленою програмою. Розібратися, які є курси англійської мови в офісі, можна тут.

 

Курси англійської мови в офісі: вчимося без відриву від роботи

 

Вчимо англійську мову в офісі


Вчити на курсах в офісі англійську – часто єдина можливість. Коли вдома хочеться побути з сім'єю, атмосфера не налаштовує на ще одну роботу чи відвідувати курси після роботи не хочеться через витрати часу на дорогу, обирай курси англійської мови в офісі. Ти зможеш займатися як індивідуально, так і групами з колегами, не витрачати час на дорогу, обрати зручний час для занять та підібрати оптимальну програму.
 

Індивідуальні курси англійської мови в офісі


Спілкуєшся по роботі з іноземцями чи працюєш з англійськими матеріалами та документами? Англійську мову треба було вивчити на вчора? Вирішенням проблеми стануть індивідуальні курси англійської мови в офісі. На роботі ти зможеш займатися з викладачем за індивідуальною чи стандартною програмою. Вся увага на занятті буде присвячена тобі. Ти попрацюєш із викладачем над специфічними темами за своєю спеціальністю, обравши програму, розроблену під тебе. Зможеш детальніше зупинитись на слабких моментах, а добре вивчені раніше теми пропустити.

Немає спеціальних запитів? Обирай вже готову програму – і вперед до своєї мети. Але не забувай, що індивідуальні курси англійської мови в офісі мають свої мінуси. Твоє коло спілкування обмежується однією людиною – викладачем із добре поставленою вимовою у помірному темпі. Для гарного сприйняття англійської мови з різною інтонацією та різними акцентами варто дивитися багато відео, серіалів та фільмів, слухати подкасти та інтерв'ю. Щоб не зіткнутися з мовним бар'єром поза офісними курсами англійської мови з одним викладачем, знайди час хоч раз на тиждень відвідувати розмовні клуби. Це можуть бути й онлайн-зустрічі в тому числі. Є можливість практикуватися в офісі – прекрасно, не втрачай шансу розмовляти англійською з різними людьми, навіть якщо твій рівень знань бажає кращого і ще далекий від просунутого. Тільки в процесі постійного спілкування ти швидко прогресуватимеш і помітиш результат.
 

Групові офісні курси англійської


Групові курси англійської мови в офісі стають усе популярнішими. Невеликі компанії та величезні корпорації замовляють курси для своїх співробітників просто в офіс. Так можна ідеально підібрати програму під потреби конкретного бізнесу, постійно контролювати успіхи та акцентувати увагу саме на вузьких темах.

У багатьох людей залишається страх перед такими курсами в офісі виставити себе неосвіченими чи смішними. Але не варто боятись, адже курси англійської мови в офісі нічим не відрізняються від звичайних занять у мовній школі. Перед початком навчання викладачі протестують усіх охочих співробітників та визначать рівень англійської кожного. Далі буде сформовано групи за рівнями. Тобі не доведеться вивчати англійську мову з колегами, які знають мову значно гірше або краще. Заняття в групі з колегами на курсах англійської мови в офісі – це не мінус, а перевага, адже ви вже знайомі, у вас є багато спільних тем. Заняття у такому колективі проходитимуть невимушено та ефективно.

 

Курси англійської мови в офісі: вчимося без відриву від роботи - 2

Курси англійської мови в офісі – чудова ідея
 

Тренуємо мистецтво small talk в офісі


Small talk – це ціле мистецтво малої розмови з малознайомими людьми в офісі та на різних заходах. Зазвичай small talk використовують, щоб уникнути незручного мовчання чи зав'язати розмову на більш глибокі чи вузькі теми. На курсах англійської в офісі зазвичай присвячують ціле заняття цій темі, адже корпоративна культура – ​​це місце, де small talk буде завжди доречним. На курсах розбирають, як правильно розпочати та завершити таку розмову, про що говорити. Навички small talk допоможуть не лише в англомовному середовищі, а й у рідній мові.

Щоб small talk виглядав природно та невимушено, варто постійно практикуватися, бути в тренді всіх подій і просто допитливою людиною з широким світоглядом.

Влаштуй із колегами в офісі день, коли всі розмови поза важливими та терміновими завданнями будуть англійською, та тренуйтеся вести small talk поза курсами. Під час такої розмови уникай питань, на які можна відповісти «так» чи «ні». Не забуваєте виявляти інтерес, особливо це важливо з нейтів спікерами.

Ось кілька фраз для підтримання розмови:

 • That’s great! – Чудово!
 • Awesome! – Приголомшливо!
 • Really? – Справді?
 • It’s pity! – Шкода!

Намагайся ставити уточнювальні запитання та дізнаватися думку співрозмовника. Не відволікайся на сторонні предмети чи гаджети. Проси у співрозмовника рекомендацій у питаннях, які йому цікаві. Людині буде приємний інтерес до її захоплень. При цьому намагайся не заходити в занадто особисті питання, зупиняйся на загальних темах. І не забувай, що small talk – це діалог, а не монолог однієї людини. Не перевантажуй співрозмовника зайвими фактами, дочекайся, доки він сам вас попросить уточнити чи розповісти детальніше.

Дивись поради з прикладами, як розпочати розмову і чого краще уникнути, від нашої викладачки:

 

 

Розмови про погоду


Найпоширеніша в західних країнах розмова, з якої все починається, – про погоду. Це найбільш тактовна та нейтральна тема, яка покаже, чи готова людина до подальшої розмови. Розпочати розмову про погоду можна практично в будь-якій ситуації з будь-якими людьми. Тому на курсах англійської мови в офісі ми ретельно зупиняємось на цій темі.

А ось кілька фраз, які можуть допомогти під час розмови:

 • Nice day to be outside, isn’t it? – Гарний день для прогулянки, чи не так?
 • It looks like it’s going to rain. – Здається, буде дощ.
 • Wonderful day, isn’t it? – Чудовий день, чи не так?
 • How about this weather? – Як вам погода?
 • Did you order this sunshine? – Це ви замовили сонячну погоду?
   

Small talk в офісі


Залежно від розмірів офісу колеги можуть бути як знайомими між собою, так і ні. Зустрічаючи незнайомих колег біля ліфту чи на кухні, ти можеш заповнити мовчання й завести знайомство за допомогою small talk. Потренуйся на заняттях з англійської мови в офісі розпочинати такі розмови, змоделюй різні ситуації та теми. Працюй у парах, змінюючи партнерів. Випиши собі корисні фрази для таких випадків.

Наприклад:

 • Well, it has been a long day. – Так, це був довгий день.
 • Have you worked here long? – Ви давно тут працюєте?

Такі розмови можуть бути як про погоду, так і на вужчі теми, адже ви працюєте в одній компанії. Розпитай, що людина думає про якісь дрібні зміни в офісі, як довго вона працює в компанії та в якому відділі. Можливо, ви перетиналися на якихось проєктах чи маєте спільних знайомих, тоді розмова початиметься ще простіше.
 

Small talk на зустрічі


Як ділові, так і особисті зустрічі з малознайомими людьми можуть поставити тебе у незручну ситуацію. Невимушений small talk допоможе «розтопити лід» та завести нові знайомства або ближче познайомитись із колегами. Потренуйся в офісі на курсах англійської мови розпочинати такі розмови. Темою для small talk на вечірці може бути як загальне місце роботи, так і подія, що відбулася нещодавно.

Ось кілька фраз для small talk на зустрічі:

 • So, how do you know Ivan? – Отже, як ви познайомились із Іваном?
 • Are you enjoying the conference/ party/ presentation? – Вам подобається конференція/ вечірка/ презентація?
 • Pretty nice place, huh? – Гарне місце, чи не так?

Ніколи не зайвим буде зробити комплімент, ось кілька фраз для такого випадку:

 • You look great! – Ви виглядаєте чудово!
 • That dress really suits you! – Ця сукня дуже пасує вам!

Не варто розпочинати розмову одразу зі справи чи проблеми. Small talk потрібен для того, щоб зрозуміти, чи налаштована та відкрита людина для більш серйозної розмови.
 

Як красиво завершити small talk


На курсах важливо потренуватися не лише починати, а й красиво закінчити дрібну розмову. Вивчи кілька фраз, щоб не образити людину та не здатися грубим. Фрази для завершення розмови:

 • Oh, I really have to go now or I’ll be late… Glad to see you again! – О, мені справді треба йти зараз, інакше я запізнюся… З радістю зустрінусь із вами знову!
 • I must be off! – Мені час іти!
 • Maybe another time, ok? – Може, іншим разом, добре?

Не забувай про ввічливість, побажай гарного дня чи удачі.
 

Крім курсів: вчимо англійську в офісі додатково


Займатися з викладачем на курсах в офісі – це вже хороший старт на шляху до успіху, але не варто забувати про самопідготовку. Але в колективі практикуватися та навчатися завжди веселіше. Тож чому б не ініціювати цікаві активності з колегами просто в офісі? Не турбуйся про свій рівень знань, важливо почати говорити так, щоб тебе без проблем розуміли. Практикою можуть стати як різні ігри, так і клуби за інтересами. Збирайтеся щотижня після роботи або в обідню перерву і тренуйтеся. Це чудова можливість не тільки підтягнути рівень англійської мови, не виходячи з офісу, але й ближче познайомитися з колегами, знайти спільні теми та цікаво проводити час.
 

Розмовні клуби з колегами в офісі


Ініціюй в офісі розмовний клуб. Розійшли колегам електронною поштою запрошення або розповсюдь оголошення в офісі. Ти можеш організувати розмовний клуб самостійно або залучити мовну школу, щоб кваліфіковані викладачі раз на один чи два тижні додатково проводили для вас такі неформальні зустрічі.

Самостійно організувати speaking clubs не надто важко. Обери з колегами цікаву тему, разом підготуйте запитання. Якщо вас зібралося багато, можете надрукувати запитання у кількох примірниках та розділитись на групи. Розріжте аркуш, щоб кожне питання було на окремому шматочку, розкладіть на стіл і починайте по черзі відповідати на запитання. Включайся в діалог, починай дискусію.
 

Перегляди фільмів


Важко вигадати щоразу тему для розмовного клубу? Доповнюй курси англійської мови обговоренням фільмів. Організуйте в офісі кіноклуб або просто домовтеся, який фільм дивитиметеся. Збирайтеся у вільний час та обговорюйте кіно англійською мовою. До речі, переглядаючи фільм, можна використовувати субтитри, але тільки англійською мовою. Якщо ти ввімкнеш субтитри рідною мовою, твоя увага буде зосереджена на них – і потрібного ефекту у сприйнятті розмовної мови не варто очікувати. З англійськими субтитрами ти зможеш виписати невідомі слова та вивчити їх. Можеш завести собі словник і робити позначки до кожного фільму. Виписуй як окремі англійські слова, так і цілі висловлювання. Намагайся повторювати деякі з них за героями та повертайся до своїх записів після. В офісі під час курсів англійської мови або обговорення фільму не забувай використовувати нову лексику.

Фільми потребують багато часу? Дивись найпопулярніші випуски Ted Talks, обговорюй цікаві теми та влаштовуй дискусії на роботі.

 

Курси англійської мови в офісі: вчимося без відриву від роботи - 3

Дивись англомовні фільми та обговорюй їх в офісі з колегами
 

Ігри англійською мовою


Поза курсами англійську мову в офісі практикувати можна ще веселіше та інтерактивніше. Вже доведено, що гейміфікація навчального процесу ефективна для всіх вікових категорій людей. У грі людина більш сконцентрована не на формі побудови речення, а на самій грі, тому знання мови доводяться до автоматизму. Елементи англійської мови в офісі можна ввести практично в будь-яку гру.

1. Капелюх

Гра схожа на «Крокодила». Кожен учасник гри пише слово і кидає в капелюх або коробку, яка виконуватиме роль капелюха. Після чого учасники по черзі дістають слово та намагаються показати його значення. Гра ускладнюється тим, що всі слова англійською мовою, всі учасники вгадують та спілкуються також англійською. Щоб додати азарту, поділіться на дві команди. Яка команда вгадає більше слів за певний час, та й перемогла.

2. Мафія

Більш складна гра для закріплення результатів курсів англійської мови в офісі, але її ефективність буде точно на висоті. Встановіть правила спілкування лише англійською мовою, за використання рідної мови можна штрафувати учасників. Всі свої припущення намагайся формулювати правильними реченнями, згадуй усе, що було вивчено на курсах англійської мови. Спочатку може бути важко, підготуй собі словник необхідних фраз і слів. Ця гра прекрасно підійде для подолання мовного бар'єру в офісі, адже впоратися з хвилюванням і згадати необхідні слова – вкрай важливе вміння, яке точно підготує до реального життя, ділових переговорів та вирішення будь-яких завдань та проблем.

Ось деякі слова та фрази для офісної «Мафії»:

 • to close eyes – заплющити очі
 • town wakes up – місто прокидається
 • doctor cured Aleksandr – лікар вилікував Олександра
 • sheriff knows who killed the guy/ girl – шериф знає, хто вбив хлопця/ дівчину
 • to vote – голосувати
 • to guess – вгадувати
 • cruel – жорстокий
 • to make decision – приймати рішення
 • too active – гіперактивний
 • accusation – звинувачення
 • tell me the truth – скажи мені правду
 • to be guilty – бути винним

На курсах англійської мови ти можеш уточнити, як правильно сформулювати той чи інший вираз. Крім цього, подивися ігри професіоналів у YouTube, це допоможе зорієнтуватися не тільки у фразах англійською мовою, а й у тактиці гри.

3. Alias

Уже класична гра для вивчення англійської мови. Її використовують навіть на мовних курсах. Влаштуйте в офісі веселий вечір із цією грою. Суть її полягає в тому, щоб пояснити якнайбільше слів із карток своїй команді, не називаючи їх. Виграє команда, яка відгадала найбільше слів.

4. Вгадай, хто ти

Весела гра для компанії, яка добре розвиває комунікативні навички. Після кількох разів проблем із постановкою запитань точно не буде в жодного учасника. Деякі викладачі на курсах англійської мови в офісі також можуть використовувати елементи гри для вивчення теми запитань.

Кожен гравець пише на аркуші паперу слово, зазвичай ім'я персонажа чи знаменитості, і клеїть іншому гравцю на чоло. Завдання – вгадати, що написано в тебе на лобі. Можна ставити будь-які питання, відповідь на які «так» чи «ні».

5. Two Truths and a Lie

Гра підійде для більш тісного знайомства. Погодься, не всі в офісі та на курсах англійської близько знайомі та знають багато фактів із життя колег. Гра полягає в тому, що один учасник каже три факти про себе – два правдиві та один хибний. Інші учасники мають вгадати неправдивий факт. Естафета переходить до того, хто вгадав неправду. Намагайся під час гри розмірковувати англійською, коментувати кожен факт, влаштовувати дискусії. Так весело і невимушено ти дізнаєшся багато нового про своїх колег і активно розвиватимеш комунікативні навички в англійській мові.

У мережі можна знайти ще безліч цікавих ігор для практики на додаток до офісних курсів англійської мови. Вчити англійську мову в офісі на курсах або просто з колегами – весело та ефективно.
 

Літературний клуб в офісі


Ще один формат розмовних клубів на додаток до курсів англійської мови – літературні клуби. Збирайтеся раз на місяць та обговорюйте одну вибрану книгу. Звичайно, читати книгу варто англійською мовою, виписуючи нові слова та фрази. Не забувай перевіряти звучання нових слів, на допомогу прийде Cambridge Dictionary чи інший авторитетний словник.

 • Роби позначки та веди словничок, так ти зможеш нагадати собі всі нові слова та ідеї.
 • Для середнього рівня володіння мовою та нижчих рівнів обирай адаптовану літературу.

Вчи англійську мову в офісі на курсах, самостійно та з колегами, використовуй кожну можливість для практики та досягай своєї мети швидко.

Вам можуть сподобатись
Wartime. Stories of our Colleagues: керуючий партнер YC Віталій Васільєв
Читати
Zdorova Kukuha: ментальне здоров’я в умовах війни
Читати
Курси англійської з носієм мови: вчимося на результат
Читати
Корпоративна англійська в офісі: кава-брейк із користю для початківців
Читати