Фрази для проведення презентацій англійською мовою


Зміст

1. Фрази для різних частин презентації англійською мовою

2. Використання голосу в презентаціях

3. Як відповідати на складні запитання

4. Як покращити свою презентацію


Проводити презентації ми вчимося з самої школи, і ця навичка досить часто стає в пригоді на роботі. Як і з усіма завданнями, це стає важчим, коли додається англійська мова. Та в презентацій є дуже зручна фішка, а саме – стандартні фрази для проведення презентацій англійською. Вітаючи аудиторію, представляючи доповідача, окреслюючи тему та структуру виступу, підбиваючи підсумки та спонукаючи слухачів до запитань, ми використовуємо набір корисних виразів. Пропоную тобі розглянути та запам'ятати їх.
 

Фрази для різних частин презентації англійською мовою


1. ВСТУПНА ЧАСТИНА

1.1. Привітання

На початку кожної презентації, як і будь-якого іншого виступу, треба привітатися з аудиторією. Залежно від того, до кого ти звертаєшся, тобі слід використати більш або менш офіційне вітання.

  • Good morning/ afternoon/ evening, ladies and gentlemen/ everyone. – Доброго ранку/ добрий день/ вечір, пані та панове/ всім.

  • On behalf of *name of the company*, allow me to extend a warm welcome to you. – Від імені *назва компанії* дозвольте мені вас привітати.

  • Hi, everyone. Welcome to *name of the event*. – Привіт всім. Ласкаво просимо на *назва події*.

1.2. Представлення спікера

Рівень офіційності твого вітального слова також стосується того, як ти представишся. Знову ж таки – підлаштуйся під свою аудиторію. Пам'ятати про ввічливість та не перебільшувати – це прекрасне рішення для будь-якої ситуації.

  • Let me briefly introduce myself. My name is John Miller and I am delighted to be here today to talk to you about… – Дозвольте мені коротко представитися. Мене звати Джон Міллер і я радий бути сьогодні тут, щоб поговорити з вами про...

  • First, let me introduce myself. My name is John Miller and I am the *position* of *name of the company*. – Для початку дозвольте мені представитися. Мене звати Джон Міллер і я займаю *назва посади* в *назва компанії*.

  • I’m John from *name of the company* and today I’d like to talk to you about… – Я Джон з *назва компанії* і сьогодні я хотів би поговорити з вами про...

1.3. Представлення теми

Після вітального слова та вступу доповідача йде презентація теми. Те, як ти презентуєш свою тему, вплине на зацікавленість аудиторії та її уважність. Також можна додати трохи інтриги, особливо якщо надалі ти плануєш дискусію зі своєю аудиторією. Ось кілька корисних вступних фраз для проведення презентацій англійською.

  • I would like to take this opportunity to talk to you about... – Я хотів би скористатися цією можливістю, щоб поговорити з вами про…

  • I want to give you a short presentation about… – Я хочу зробити вам коротку презентацію про…

  • I’d like to give you a brief breakdown of… – Я хотів би дати вам короткий опис...

1.4. Пояснення цілей зустрічі

Завжди рекомендується представляти слухачам цілі презентації. Так аудиторія буде знати, на що саме необхідно звернути увагу.

  • The purpose of this presentation is... – Мета цієї презентації... 

  • My objective today is… – Моя сьогоднішня мета…

1.5. Ознайомлення зі структурою презентації

Після презентації теми та своїх цілей дай слухачам загальне уявлення про структуру презентації. Слухачі знатимуть, чого очікувати, коли обговорюватимуться важливі для них пункти, коли можна буде поставити свої запитання. 

  • My talk/ presentation is divided into 2/3/4 parts. – Моя доповідь/ презентація поділена на 2/3/4 частини.

  • I’ll start with.../ First, I will talk about.../ I’ll begin with… – Я почну з.../ Спочатку я розповім про… /Я почну з…

  • ...then I will look at... – ...тоді я подивлюся на…

  • ...next… – ...наступний (пункт)...

  • and finally… – і нарешті…

 

Фрази для проведення презентацій англійською мовою

 

2. ВІДПРАВНА ТОЧКА

Усі попередні кроки не мають тривати довше десяти хвилин загалом. Починаючи будь-яку тему, ми можемо використовувати певні фрази для проведення презентацій англійською, щоб привернути увагу слухачів. Також це хороша можливість почати презентацію з брейншторму, люди залучаться у твій виступ і стануть його активними учасниками. Розглянемо вирази, що допоможуть тобі в цьому.

  • Let me start with some general information on… – Дозвольте мені почати із загальної інформації про…

  • Let me begin by explaining why/ how… – Дозвольте мені почати з пояснення, чому/ як…

  • I’d like to give you some background information about… – Я хотів би надати вам додаткову інформацію про…

  • Before I start, does anyone know… – Перш ніж я почну, хтось знає…

  • As you are all aware… – Як ви всі знаєте…

  • I think everybody has heard about..., but hardly anyone knows a lot about it. – Я думаю, що всі чули про..., але мало хто знає про це детально.

3. КІНЕЦЬ РОЗДІЛУ

Якщо певний розділ твоєї презентації завершено, повідом про це аудиторії, щоб люди не заплутались і не втратили хід думок. 

  • That’s all I have to say about… – Це все, про що я маю сказати... 

  • We’ve looked at… – Ми розглянули... 

  • So much for… – Так багато про...

4. ПРОМІЖНИЙ ВИСНОВОК

У презентації важливо робити проміжні висновки, особливо в кінці кожного розділу. Без них аудиторія може забути сказане раніше. Окрім цього, висновки дадуть твоїй аудиторії зрозуміти, що раніше повідомлений план є резонним і ти його дотримуєшся.

  • To sum up… – Підсумовуючи…

  • Let’s summarize briefly what we have looked at. – Давайте коротко підсумуємо те, що ми розглянули.

  • Here is a quick recap of the main points of this section. – Ось короткий підсумок основних положень цього розділу.

  • I’d like to recap the main points. – Я хотів би підсумувати основні моменти.

  • Well, that’s about it for this part. We’ve covered… – Що ж, це майже все для цієї частини. Ми розглянули…

 

Фрази для проведення презентацій англійською мовою - 2

 

Використання голосу в презентаціях


Презентація англійською в чомусь схожа на письмо протилежною рукою. Ти можеш досить впевнено та легко виступати рідною мовою. У тебе є слова та способи виразити себе, ти можеш впоратися зі складними ситуаціями чи несподіваними запитаннями. Однак, коли ти виступаєш англійською, навіть якщо знаєш її добре, можеш почуватися некомфортно. Це підвищує рівень стресу в ситуації, коли ти намагаєшся справити хороше враження, виглядати впевнено та природно.

Голос, інтонація, темп можуть бути ключовими способами додати різноманітності та залучити аудиторію до своєї презентації. У жодному разі не говори монотонно – це одразу набридне всім включно з тобою. Змінюючи швидкість мови і тон голосу, ти зможеш утримувати увагу аудиторії. Але також ти можеш втратити її, якщо говоритимеш занадто швидко. Потренуйся наголошувати ключові слова та робити паузи в потрібних місцях – зазвичай між різними ідеями в реченні. 

Окрім того, переконувати, створювати акценти та впливати за допомогою слів допомагають вигадані розумними людьми фрази для проведення презентацій англійською. Зверни увагу на такі приклади, щоб ефективніше передавати свої повідомлення. 

  • It should be emphasized that… – Слід підкреслити, що…

  • I would like to draw your attention to this point... – Хочу звернути вашу увагу на такий момент…

  • The significance of this is… – Значення цього…

  • This is important because... – Це важливо, оскільки…

  • We have to remember that… – Ми повинні пам'ятати, що...
     

Як відповідати на складні запитання


Якщо у тебе немає відповіді на певне запитання – це не обов’язково погано. Просто скористайся однією з наведених нижче фраз, щоб не опинитись в складній ситуації та не розгубитись посеред своєї промови.

  • That’s an interesting question. I don’t actually know off the top of my head, but I’ll try to get back to you later with an answer. – Це цікаве питання. Насправді я не скажу просто зараз, але спробую зв’язатися з вами пізніше з відповіддю.

  • That’s a very good question. However, I don’t have any figures on that, so I can’t give you an accurate answer. – Це дуже гарне запитання. Однак я не маю жодних цифр щодо цього, тому я не можу дати точну відповідь.

  • I’m afraid I’m unable to answer that at the moment. Perhaps, I can get back to you later. – Боюся, що зараз я не можу на це відповісти. Можливо, я зможу повернутися до цього питання пізніше.

  • Good question. I really don’t know! What do you think? – Гарне запитання. Я дійсно не знаю! Як ви гадаєте?

 

Фрази для проведення презентацій англійською мовою - 3

 

Як покращити свою презентацію


І, звісно ж, самі лише фрази для проведення презентацій англійською не зможуть зробити її досконалою. Візьми собі на озброєння ще кілька лайфхаків.

Дослідження щодо створення ефективних маркетингових презентацій виокремлюють такий корисний інструмент як 7х7. Це означає, що в презентації рекомендовано давати не більше 7 рядків тексту на слайді та 7 слів у рядку. Люди, що дивитимуться на таку презентацію чи слухатимуть її, залишатимуться зосередженими та залученими.

Можливо, ти знаєш про правило 10-20-30. Створене колишнім представником бренду Apple Гаєм Кавасакі, правило 10-20-30 говорить, що ідеальна презентація не має містити більше 10 слайдів, не має тривати довше 20 хвилин і не має бути написана шрифтом, меншим за 30 пунктів.

Ще один з цікавих методів – правило 1-6-6: у кожному слайді має бути одна головна ідея, максимум шість пунктів і максимум шість слів на пункт. Щоб твоя аудиторія не почувалася перевантаженою, текст на кожному слайді має бути коротким і по суті. Також уникай кількох насичених текстом слайдів поспіль.

Насправді таких методів та підходів безліч. Обирай той, який тобі до вподоби, використовуй стандартні фрази-помічники та говори голосно й упевнено!