Омофони в англійській мові: know or no?


Зміст

1. Що таке омофони?

2. Найпоширеніші омофони в англійській

3. Чому важливо вміти ідентифікувати омофони?

4. Поради, як розібратись у темі

5. Homophones VS homographs

6. Використання сучасних технологій у навчанні


Омофони (homophones) – це захопливий аспект англійської, який часто може викликати плутанину як у тих, хто вивчає мову, так і в нейтів спікерів. Я знаю, ти думаєш, що вони були створені, щоб знущатись із новачків, а твої ночі були витрачені на запам'ятовування правильності вимови всіх англійських слів. Та давай разом дізнаємось історію виникнення, подивимось приклади омофонів та зрозуміємо, як із цим жити їх вивчити. 


Що таке омофони?
 

Це слова, які однаково або дуже схоже вимовляються, але мають різне значення та часто різне написання. Вони можуть мати подібне чи зовсім різне походження, але спосіб їх вимови ідентичний або майже ідентичний. Давай подивимось на прикладах:

 • two, too, and to (два, теж, до);
 • there, their, and they're (там, їхні, вони є);
 • piece and peace (шматок, мир);
 • hour and our (година, наш);
 • meat and meet (м'ясо, зустріти).

 

Омофони в англійській мові: do you know it or no? - 1

Важливо знати про різні лексичні одиниці, щоб ефективно спілкуватися письмовою та розмовною англійською
 

Омофони не були штучно чи спеціально введені в англійську – це природне явище в усіх мовах. Їх існування пояснюється тим фактом, що багато англійських слів походять із різних мов. Крім того, англійська мова розвивалася та змінювалася з часом, що призвело до варіацій вимови та написання різних слів.

Хоча омофони можуть бути складними, вони також відкривають додаткові можливості для гри слів і гумору в літературі та повсякденному спілкуванні. 

Ось, наприклад, кілька жартів, які грають на схожому звучанні:

 1. – Why did the miner enroll his son in music school?
  – Because he wanted him to become a minor instead of a miner!

  – Чому шахтар записав сина в музичну школу?
  – Тому що він хотів, щоб він став мінором, а не шахтарем!

 2. – Why did the lazy rock artist lose his job?
  – Because he was always idle, but he thought he was an idol!

  – Чому ледачий рок-музикант втратив роботу?
  – Бо він завжди байдикував, а вважав себе ідолом!

 3. Why did the bicycle fall over? Because it was two-tired!

  Якщо автомобіль має чотири колеса та, відповідно, чотири шини (is four-tired), то логічно сказати, що велосипед має дві шини (is two-tired), хоча насправді так не кажуть – хіба що в жарті. У цьому прикладі обігруються слова too tired (занадто втомився). Якщо хтось дуже втомився – то впаде, як надто втомлений велосипед (two-tired = too tired).

Омофони не слід плутати з омонімами (загальне поняття для слів, які однаково звучать і пишуться, але мають різне значення) чи омографами (група часткових омонімів, які пишуться однаково, проте відрізняються фонетично та за значенням). Розуміння цієї теми є важливим аспектом оволодіння англійською мовою та ефективного спілкування. 

 

Омофони в англійській мові: do you know it or no? - 2


Найпоширеніші омофони в англійській
 

Кількість homophones в англійській мові важко визначити точно, оскільки це залежить від того, як вони визначені та ідентифіковані. Проте можна сказати, що в англійській мові їх кілька тисяч. Це пояснюється тим, що англійська має великий словниковий запас і запозичила слова з багатьох інших мов, у результаті чого чимало з них вимовляються однаково, але мають різне написання та значення.

Варто також зазначити, що кількість постійно змінюється, оскільки до мови додаються нові слова, а патерни вимови з часом змінюються.

Тримай приклади популярних омофонів в англійській із транскрипцією та українським перекладом:

 

Homophones

Transcription (UK)

Translation

Accept

Except

əkˈsept

ɪkˈsept

Приймати

Крім

Ate

Eight

eɪt

Їв

Вісім

Ball

Bawl

bɔːl

М'яч

Рев

Bare

Bear

beər

Голий

Ведмідь

Blew

Blue

blu:

Дмухнув

Синій

Brake

Break

breɪk

Гальмо

Перерва

Buy

Bye

By

baɪ

Купувати

Прощавай

За

Cell

Sell

sel

Клітина

Продавати

Cent

Scent

Sent

sent

Цент

Аромат

Надіслав

Flour

Flower

flaʊər

Борошно

Квітка

For

Four

fɔːr

Для

Чотири

Hear

Here

hɪər

Чути

Тут

Hi

High

haɪ

Привіт

Високий

Idle

Idol

ˈaɪ.dəl

Байдужий

Ідол

Know

No

nəʊ

Знати

Ні

Knight

Night

naɪt

Лицар

Ніч

Knot

Not

nɒt

Вузол

Не

Mail

Male

meɪl

Пошта

Чоловік

Meat

Meet

mi:t

М'ясо

Зустрітися

Pair

Pear

peər

Пара

Груша

Piece

Peace

pi:s

Шматок

Мир

Rain

Reign

Rein

reɪn

Дощ

Панування

Шлейф

Right

Write

raɪt

Правильно

Писати

Road

Rode

rəʊd

Дорога

Їхав

Sea

See

si:

Море

Бачити

Seam

Seem

si:m

Шов

Здаватися

Sew

Sow

səʊ

Шити

Сіяти

Sight

Site

Cite

saɪt

Вид

Місце

Цитувати

Son

Sun

sʌn

Син

Сонце

Tail

Tale

teɪl

Хвіст

Казка

Tea

Tee

ti:

Чай

Футболка

Their

There

They're

ðeər

Їхній

Там

Вони є

 

Як бачимо, ці слова мають однакову чи схожу транскрипцію, що відображає їх подібну вимову. Однак вони мають різне тлумачення та використовуються в різних контекстах. 

Це лише кілька прикладів омофонів в англійській мові. Їх набагато більше, тому важливо приділяти пильну увагу орфографії та контексту, щоб забезпечити ефективне спілкування.


Чому важливо вміти ідентифікувати омофони?
 

Такі слова досить легко сплутати та неправильно використати. Це може призвести до непорозумінь, що матиме серйозні наслідки в певних ситуаціях, наприклад, у ділових чи академічних роботах, під час переговорів.

Так, якщо переплутати their (їхній) та there (там) або your (ваш) та you're (ви [є]), це може повністю змінити значення речення, виставити мовця непрофесійним чи недбалим.

Крім того, розуміння омофонів є важливою навичкою для ефективного слухання. Потрібно вміти їх розрізняти, щоб повністю осягнути, що говорить співрозмовник.

Нарешті, розуміння цих слів є важливим для розвитку гарних навичок письма. Якщо ти можеш точно й ефективно використовувати їх у своєму письмі, то ти демонструєш своє майстерне володіння англійською мовою, можеш більш чітко та ефективно донести свої ідеї до читачів.


Поради, як розібратись у темі
 

Правильне використання омофонів вимагає розширення словникового запасу та занурення в контекст. Ось іще кілька порад, як вивчити й використовувати їх у мовленні.

 1. Відпрацюй правопис і вимову

Ознайомся з правописом і вимовою слів, які часто плутають, наприклад, to, too, two. Це може допомогти тобі розпізнати їх у письмовій та усній мові.

 1. Використовуй контекстні підказки

Звертай увагу на контекст, у якому вживаються омофони. Значення речення або слів поряд часто може надати підказки щодо передбачуваного значення омофона. Наприклад, якщо ти чуєш речення “I went to the store to buy some milk” (я пішов у магазин, щоб купити молоко), ти можеш припустити, що to використовується для позначення пункту призначення. Отже, це не може бути слово too чи two.

 1. Шукай визначення

Якщо сумніваєшся в певному слові, знайди його визначення. Це допоможе дізнатись і запам'ятати його значення та уникнути плутанини.

 1. Використовуй онлайн-ресурси

Зараз доступно багато освітніх сайтів, онлайн-словників і застосунків, які надають списки омофонів. Використовуй ці ресурси, щоб ознайомитися зі словами, які часто плутають.

 1. Практикуйся

Що більше ти зустрічаєш і використовуєш омофони в письмі та мовленні, то легше тобі буде розпізнавати та вживати їх правильно. Спробуй додавати їх у свої речення, записувати та читати вголос, щоб покращити своє розуміння та вимову.

Використовуючи ці стратегії, ти зможеш покращити своє розуміння омофонів і уникнути типових помилок під час їх використання в спілкуванні.

 

Омофони в англійській мові: do you know it or no? - 3

Розуміння омофонів є важливим аспектом опанування англійської мови для ділового й особистого спілкування


Homophones VS homographs
 

В англійській мові є кілька слів, які можуть здаватися омофонами, але насправді це омографи, які пишуться однаково, а вимовляються по-різному та мають різне значення. Деякі приклади слів, які пишуться однаково, але мають наголоси на різних складах, тож вимовляються з відмінностями:

 1. desert – abandon (залишити)
  desert – arid region (посушливий регіон)

 2. content – satisfied (задоволений)
  content – subject matter (зміст, суть)

 3. sewer – a pipe that carries waste water (каналізація)
  sewer – a person who sews (швачка)

 4. object – disagree (не погоджуватися)
  object – thing (річ)


Використання сучасних технологій у навчанні
 

Нові технології стають у пригоді студентам, які вивчають омофони. Розглянемо інструменти, що допоможуть опанувати цю тему швидше.

 1. Онлайн-словники та тезауруси

Інтернет-словники та тезауруси є цінним ресурсом для всіх, хто вивчає та практикує мову. Вони можуть надати визначення та список синонімів до слів, які звучать однаково, допомагаючи зрозуміти різницю між ними.

 1. Засоби перевірки орфографії

Більшість сучасних текстових редакторів мають вбудовані засоби перевірки орфографії, які допоможуть визначити омофони, які, можливо, були написані з помилками. Особливо корисно для тих, хто має проблеми з правописом.

 1. Технологія синтезу мовлення

Технологію можна використовувати для читання тексту вголос, що допоможе відчути різницю між омофонами. Дуже корисно буде для студентів, які мають труднощі із аудіюванням або вимовою. Як варіант спробувати можна на сайті

 1. Інтерактивні засоби навчання

В інтернеті доступно багато сайтів і платформ, розроблених, щоб допомогти практикувати іноземну. Ці інструменти можуть включати тести, ігри та вправи, які спонукають визначити використання правильного слова в певному реченні. Спробуй попрактикуватися через цей квіз

 1. Навчальні застосунки

Спеціальні програми для смартфонів і планшетів можуть містити картки, тести та інші інтерактивні активності, які роблять навчання веселим і захопливим.

Маючи доступ до низки ресурсів, інструментів навчання та технологій, ти можеш глибше зрозуміти важливі мовні структури та поняття, опанувати нові теми для вивчення та зробити свій процес навчання більш цікавим.