Сьогодні поговоримо про важливість англійської розмовної мови. Як можна навчитись розмовляти і які варіанти мають охочі вивчати англійську розмовну?

Зміст

1. Навіщо вчать англійську розмовну?

2. Що треба знати, записуючись на англійську розмовну?

3. Недоліки підходу вивчення англійської розмовної мови

4. Альтернативні варіанти вивчення англійської

4.1. Тренінги англійською мовою

4.2. Розмовний клуб, організований школою

4.3. Безкоштовний розмовний клуб

4.4. Настільні ігри англійською

4.5. Перегляд фільмів англійською

4.6. Цікаві зустрічі англійською мовою

Детально про те, як підтягнути розмовну англійську самостійно, читайте в нашому блозі.

Англійський розмовний курс – коли граматика набридла

Актуально як ніколи! Якщо тобі довелося починати все спочатку – ось добірка коротких курсів англійської для влаштування на роботу від онлайн-маркету курсів Booyyа.

Тримай -30% з промокодом HIRED30 і проходь курси:

 • LinkedIn Tutorial – 137 грн
 • Business English: CV, Cover Letters and Job Interviews – 157 грн
 • Elevator Pitch – 118 грн
 • 100 прикметників англійською для роботи в офісі – 137 грн
 • SMALL TALK в бізнес-середовищі – 137 грн
  та інші

Прокачай силу, дух і англійську з Booyyа. Все буде Україна!

Навіщо вчать англійську розмовну?

Вся справа в підході до самої мови. Її можна розглядати як інструмент спілкування, а можна – як складну систему. Сьогодні ми говоримо про перший варіант.

 1. Задача навчання іноземної розмовної мови – дати вам можливість вільно висловлюватися на будь-які теми, які відповідають вашому рівню. Такий підхід дозволяє саме розговоритися.
 2. У першу чергу, ви будете вчитися застосовувати ваші знання в розмовній практиці, а не розбирати правила. Це допоможе вам не розгубитися за межами класу.
 3. Школа розмовної англійської допоможе відпрацювати поширені конструкції до автоматизму, і ваша мова стане більш швидкою та впевненою.
 4. Уже перший урок на англійських розмовних курсах пройде так, що студенти будуть говорити, використовувати вивчену інформацію.
 5. Це веселіше, ніж традиційні уроки. Час, витрачений на виконання вправ, суттєво зменшується. Викладач пропонує завдання в більш ігровому форматі.
 6. Ви будете тренуватися в реальних життєвих ситуаціях, отримуючи необхідну базу для того, щоб підтримати бесіду, з'ясувати потрібну інформацію і поділитися досвідом.

 

Навіщо вчать розмовну англійську?

Щоб заговорити без помилок, слід якомога більше тренувати розмовну мову

Бачите, як багато позитивного можна отримати під час вивчення англійської? Ви станете впевненими у своїх знаннях і заговорите.

Що треба знати, записуючись на англійську розмовну?

Методика вивчення англійської розмовної вже стала досить популярною в навчальних закладах. Постійно проводяться конференції, де викладачам розповідаю про важливість і ефективність такого підходу. Тому викладачі, або ж школа, зацікавлені в своєму розвитку, будуть застосовувати як мінімум деякі прийоми, що використовуються в англійській розмовній методиці.

Ви часто будете працювати в парах з іншими студентами. Спочатку це може збентежити новачка в англійському розмовному підході, адже в школі було зовсім не так. Але якщо ви вже прийшли вивчати іноземну після школи, то шкільний підхід не виявився ефективним. Можливо, зміна фокусу саме й стане ключиком до успіху.

Вас не будуть виправляти на кожному кроці. Завдання англійської розмовної мови – занурити вас в атмосферу реального життя. Дивно уявити, що вас будуть постійно перебивати і виправляти помилки в реальному спілкуванні. Тому викладач буде працювати з вашими помилками вже після завершення завдання. Практика показує, що так ви повільно, але впевнено позбудетеся типових для вашого рівня помилок і при цьому бажання говорити не зникне.

Вам будуть пропонувати ігри з картками або влаштовувати змагання. Хтось може вирішити, що він переплутав аудиторію і прийшов не на заняття з розмовної англійської, а в дитячий клуб. Поспішаємо вас повідомити, що ви прийшли за адресою. Ігрове завдання на початку уроку допоможе переключитися від буденних турбот на вивчення іноземної. Гра або змагання серед заняття допоможе навчитися використовувати нові правила з відривом від книги. А кінець заняття, проведене в такий же спосіб, допоможе систематизувати знання і запам'ятати те, що вивчалося.

 

Що треба знати, записуючись на англійську розмовну?

Англійський розмовний курс часто проходить у вигляді ігрових завдань

Вам треба буде відповідати на різноманітні запитання. Деякі студенти правильно помічають, що заняття англійською іноді схожі на збори психологічної групи. Через місяць ви вже знаєте все про сім'ю, роботу захоплення та мрії своїх одногрупників. Чому так? Коли обговорюються англійською розмовні теми, близькі учасникам, матеріал запам'ятовується краще, адже в обговорення включаються ще й емоції. Це зовсім не означає, що вам необхідно розкривати всі свої секрети: спілкуйтесь на тому рівні відкритості, який прийнятний вам. А постійні запитання про вашу думку щодо тієї чи іншої ситуації також дадуть вам можливість поговорити більше. Хто знає, можливо, на наступній конференції учасники також піднімуть ці питання, а ви вже знаєте, що говорити в цьому випадку.

Недоліки підходу вивчення англійської розмовної мови

Не буває ідеального методу ні у вивченні англійської розмовної, ні в чому-небудь іншому, так уже влаштоване наше життя. Ми вибираємо те, що найбільше вписується в нашу систему цінностей і з якими недоліками ми готові миритися. Нижче описані два найпоширеніші занепокоєння студентів, які обрали цю методику.

 1. Недостатнє виправлення помилок: «Я хочу, щоб усі мої помилки виправлялися тут і одразу». Ви маєте рацію у своїх переживаннях. Але уявіть, що вам дуже хочеться щось сказати, розповісти історію або висловити думку, а вам не дають закінчити і починають виправляти всі-всі помилки. Помилки виправлені, а думка загубилась, в результаті залишається відчуття незадоволення. Саме тому урок ділиться на різні частини: у деяких частинах ви працюєте над помилками і правилами, а в інший час ви говорите. Як правило, до кінця курсу всі учасники висловлюють думки набагато правильніше.
 2. Відсутність перекладу: «Мені необхідно знати точне значення слова». Заняття, які проходять лише англійською, припускають відучення від звички все перекладати в голові, перш ніж сказати. Почніть думати англійською – і тоді ваші думки стануть зрозумілішими англійцям. Звісно, пояснити нове слово студенту рівня Intermediate і вище набагато простіше, ніж початковим рівнями. Тому викладач на початковому рівні готує фотографії, картинки, які пояснюють значення слів, або використовує рухи.

Дуже багато залежить від мети вивчення англійської, можливо, комусь дійсно потрібен переклад на роботі. Тоді, звичайно, заняття можуть будуватися по-іншому.

Англійський розмовний курс – коли граматика набридла - 2

Альтернативні варіанти вивчення англійської

Не всі, хто шукає англійські розмовні курси, хочуть або мають можливість відвідувати регулярні заняття. Тоді можна вибрати з різних варіантів, які дозволяють спілкуватися на різні теми з іншими учасниками.

Радимо відвідувати такі заходи і студентам курсів. Так ви отримуєте більше можливостей попрактикувати англійську розмовну.

Тренінги англійською мовою

Для тих, хто не має в планах записуватися на заняття з англійської розмовної мови, але має потребу підтягнути рівень, є прекрасна альтернатива – тренінг англійською мовою. Такий тренінг поєднує в собі заняття і розмовний клуб. Ви вибираєте тему і час, і викладач працює над розвитком вашого розмовного рівня та лексичного запасу. Ви занурюєтеся в ситуації і досліджуєте тему уздовж і поперек, а після зустрічі залишитеся з новими знаннями. Такі тренінги, до речі, є і на граматичні теми. У нас ви можете замовити тренінг англійською та підвищити розмовний рівень ваших співробітників.

Розмовний клуб, організований школою

Багато шкіл пропонують таку опцію, найчастіше у вихідні. Для своїх студентів такі зустрічі проводяться зі знижкою або зовсім безкоштовно, ну а іншим охочим – плата за тарифом. Як правило, такі зустрічі набагато доступніші за заняття. Ваш рівень розмовної англійської мови щоразу ставатиме все впевненішим. Кожна зустріч такого клубу присвячена певній темі, де всі мають можливість висловити свою точку зору. Теми можуть бути різної спрямованості: від хобі та інтересів до обговорення питань впливу фемінізму на політичну ситуацію. Головне завдання – говорити англійською. Намагайтесь пояснювати слова, яких ви не знаєте, чи замінювати їх іншими аналогами. Якщо не знаєте, як сказати що-небудь, намагайтесь перефразувати думку, розбити її на частини і презентувати простими реченнями. Це набагато ефективніше, ніж зазирати у словник щоразу чи запитувати переклад у викладача. Ви навчитеся знаходити вихід у будь-якій ситуації.

У деяких можуть виникнути побоювання з приводу відповідності свого рівня і рівня занять розмовного клубу. Не переймайтесь, творці таких заходів зазвичай розраховують на конкретний рівень і попереджають учасників про це.

Великим плюсом стане те, що багато курсів запрошують носіїв мови для цих зустрічей.

Безкоштовний розмовний клуб

Силами ентузіастів проводяться безкоштовні зустрічі охочих практикувати англійську розмовну мову. Київ стає міжнародним містом – і такі зустрічі періодично відвідують іноземці. Зустрічі часто проводяться на території відомої української мережі громадського харчування. Ви замовляєте собі напій і спілкуєтеся на різноманітні теми з такими ж ентузіастами.

 

Цікаві альтернативи курсам розмовної англійської в Києві

Ви можете відвідувати англійські розмовні клуби та культурні заходи

Настільні ігри англійською

Англійську розмовну вчать для того, щоб використовувати її в реальному житті. Чудову нагоду для цього надають організатори настільних ігор англійською мовою. Радимо в такий спосіб розвинути англійську розмовну тим, хто вже досяг високих рівнів і тепер хоче максимально тренувати і підтримувати свій рівень у хорошій формі. Ігри можуть бути як розважальні (наприклад, Alias або Dixit, де ви описуєте слова і вигадуєте асоціації), так і більш «дорослі» (наприклад, Cash Flow – це такий економічний тренажер, що дозволяє вам оцінити ваші фінансові звички). Пограти в цю гру можна і з нами, Yappy Corporate. Дійсно, цікаво. Окрім самої гри, на вас очікують кілька годин бесіди англійською мовою з іншими учасниками.

Перегляд фільмів англійською

Деякі кінотеатри пропонують сеанси мовою оригіналу. Ми дуже раді цій тенденції та закликаємо не ігнорувати таку опцію! Крім цього, деякі школи пропонують перегляд фільмів та їх обговорення. Такий варіант допоможе кіноманам об’єднати два хобі в одне.

Цікаві зустрічі англійською мовою

Хто хоче, шукає можливості. І таких можливостей покращити англійську розмовну – більше ніж достатньо. Наприклад, зараз почали організовувати зустрічі з представниками різних спеціальностей англійською мовою. Зверніть увагу на програми Британської Ради або Американського Дому – можливо, вже завтра ви сходите на якусь цікаву для вас лекцію або зустріч, яка проходить англійською мовою.

Ми з вами розглянули, в чому переваги вибору англійської розмовної мови, з якими проблемами може зустрітися студент і які можливості пропонують школи для англійської розмовної практики. Пам'ятайте, що кожен день, кожна така спроба робить вас на крок ближче до ідеалу! Не змарнуйте ці шанси! 

Поділися с друзями