Без знання іноземної мови важко уявити сучасну прогресивну людину. Поїздки за кордон, кар'єра і навіть дозвілля вдома за улюбленим серіалом вже невідривно пов'язані зі знанням мови. Тому багато дорослих ставлять за мету швидко вивчити англійську. У Києві для цього є багато можливостей.

Зміст

1. Англійська у Києві: курси vs репетитор

1.1. Обираємо курси англійської у Києві 

1.2. Як не помилитися з вибором репетитора 

1.3. Коли та як переходити на самостійне навчання 

2. Де практикувати англійську у Києві

2.1. Розмовні клуби

2.2. Вебінари, майстер-класи та інші заходи 

2.3. Практикуємо англійську в Києві, розважаючись

2.4. Практикуємо англійську онлайн

Ти можеш і в 50 років спокійно вивчити англійську, починаючи з нуля. Адже стереотип, що іноземну мову можна вивчати лише у дитинстві, залишився у минулому. Якщо відчуваєш необхідність покращити свої знання або є бажання почати вивчати англійську з нуля, не варто відкладати на завтра. Обирай оптимальний для себе спосіб, приділи трохи зусиль та часу – і ціль досягнута!

 

Де вчити англійську в Києві та як її практикувати

Вчити англійську в Києві легко у будь-якому віці

Англійська у Києві: курси vs репетитор

Щоб вивчити іноземну мову швидко і легко, вже давно не треба залишати межі рідної країни та навіть квартири. Здобути всі необхідні знання можна не виходячи з дому. У Києві англійську мову можна вчити за різними методиками та форматами, на курсах, з репетитором або самостійно, відвідуючи різні заходи, знайомлячись із носіями мови та просто відпочиваючи. Розберемо по порядку основні способи, їх плюси та мінуси.

Але перед початком вибору способу навчання в Києві варто поставити питання про мотивацію і визначити конкретну мету. Тільки досяжна та вимірна мета допоможе досягти необхідного результату. Ти можеш вивчати англійську в Києві не тільки для глобальних цілей (переїхати за кордон, вступити до закордонного вишу або знайти нову роботу), але й для подорожей, читання книг в оригіналі або перегляду фільмів без дубляжу. До кожної мети варто скласти реальний план, наприклад, вивчити три теми на місяць з граматики та щодня вивчати по 7 нових слів. Встанови графік занять та самопідготовки, не роблячи великих перерв. Займатися краще менше часу, але частіше. Знайди час займатися максимально часто, хоча б по 20 хвилин на день. Так ти зможеш досить швидко покращити свій рівень англійської мови.

Обираємо курси англійської у Києві 

У Києві найпопулярнішим, найлегшим і найдешевшим способом вивчити англійську є мовні школи. Серед плюсів курсів – група, з якою можна практикувати розмовну англійську, правильно підібрані матеріали та кваліфікований викладач. Також ти можеш вибрати програму під свої потреби – загальну англійську, для бізнесу, для подорожей або для складання міжнародних тестів.

Вибираючи школу англійської у Києві для офлайн-навчання, звертай увагу на район, у якому відбуваються заняття. Довго діставатись утомливо, це може негативно вплинути на мотивацію. Ти можеш знайти хороші онлайн-курси. Тоді заняття можна проводити у зручний час, без прив'язки до місця. З переваг онлайн-уроків англійської – ти можеш обрати будь-яку школу і займатися з будь-якого місця, де є інтернет. Це є і мінусом, адже дистанційне навчання може вносити свій деструктив, коли поза класом складно зібратися, знайти тихе місце і не відволікатися на оточення.

Не останню роль при виборі курсів у Києві грає ціна. Вартість навчання може змінюватись у широкому діапазоні. Онлайн-курси зазвичай дешевші, а заняття в класі дорожчі. Але на ціну впливає і кваліфікація викладачів, і кількість осіб у групі, і навчальні матеріали, і кількість занять. Також у вартість навчання закладають економічні ризики, тому мережеві школи можуть бути значно дешевші, ніж єдина у місті школа без філій. Мовні курси з гарною репутацією зазвичай не закладають ці ризики у вартість.

Перед вибором курсів варто перевірити відгуки та рейтинги на різних сайтах з освітніми послугами. Також звертай увагу на коментарі у соціальних мережах, їх неможливо видалити чи виправити.

Спрямованість курсів варто обирати, виходячи зі своїх запитів та цілей. Якщо іноземну ти починаєш вивчати з нуля, варто записатися на загальні курси. Англійську для бізнесу варто вибирати, коли вона використовуватиметься активно у професійній сфері. Якщо ж ти вчиш мову на перспективу, спробуй також почати із загального курсу та додатково читай літературу про бізнес, вчися писати ділові листи та дивись тематичні відео. Якщо мову не практикувати, вона забудеться, тому обирай максимально релевантний курс.

 

Де вчити англійську в Києві та як її практикувати - 2

Вчити англійську в Києві продуктивніше на мовних курсах 

Групи для занять на курсах краще обирати невеликі – від 6 до 12 осіб. Тоді в тебе будуть різні співрозмовники для практики, а викладач встигне всім приділити увагу на уроці.

У Києві можна знайти курси з носіями мови, але тут потрібно бути дуже уважним. Такі викладачі повинні мати відповідні сертифікати, що підтверджують їхню кваліфікацію у викладанні англійської мови іноземцям. Адже не кожен носій мови зможе якісно навчати іноземців без знання методик.

Англійську у Києві на курсах можна вчити і з різною інтенсивністю. Ти можеш вибрати як звичайну програму з двома або трьома заняттями на тиждень, так і інтенсивну, коли заняття проходять по кілька годин 4-5 днів у будні або всі вихідні. Другий варіант варто вибрати, коли часу на досягнення мети залишилося небагато, а робота або навчання не дозволяє приділяти заняттям щодня по кілька годин. Також з інтенсивів можна почати, щоб відновити у пам'яті давні знання, а далі продовжувати у звичайному темпі. І не забувай про самопідготовку. Домашні завдання та додатковий контент відіграють важливу роль при вивченні іноземної мови. Намагайся знаходити хоч 15 хвилин на день на додаткову роботу. Повторюй нові слова, наприклад, використовуючи картки у програмі Quizlet, правила, роби домашню роботу, дивись веселі та корисні відео, читай блоги чи книги. Небагато зусиль – і твій прогрес буде набагато помітнішим, ніж просто при відвідуванні мовних курсів.

Обравши кілька шкіл англійської, відвідай пробні заняття, щоб вибрати найкомфортнішу школу та кваліфікованого викладача.

Як не помилитися з вибором репетитора 

Якщо ти не хочеш навчатися в групі або волієш займатися за специфічною програмою, вибирай індивідуальні уроки. У Києві заняття з репетитором значно дорожчі, ніж на курсах, але весь час буде присвячено лише тобі. Займаючись з репетитором, пам'ятай, що викладач має добре поставлену чітку вимову. У реальних ситуаціях тобі часто доведеться мати справу з різними акцентами і темпами мови. Щоб навчитися сприймати їх, доведеться шукати практику самостійно: відвідувати розмовні клуби, шукати співрозмовників у соціальних мережах та дивитися багато різних влогів і серіалів. Також треба вчитися зрозуміло висловлюватися. І якщо на мовних курсах у Києві будуть різні люди, зі своїми особливостями сприйняття мови, то з викладачем порозумітися буде простіше. Але це не завжди добре впливає на твоє спілкування з іноземцями, адже вони не завжди розумітимуть тебе. Вчися перефразувати та спрощувати речення, а також використовувати синоніми.

Вибрати хорошого репетитора англійської у Києві може виявитися важко, адже свої послуги пропонують тисячі викладачів – від студентів філфаків до досвідчених носіїв мови. Без відгуків та рекомендацій перевірити кваліфікацію буде складно. Щоб спростити вибір, можна звернутися по допомогу на іноземні курси. Зазвичай, у мовних школах надають послуги індивідуальних занять. Тоді ти зможеш обрати викладача та отримати якісні уроки без особливих ризиків.

Якщо ти шукаєш викладача самостійно, розпитай кандидата про освіту, чи репетитор відвідує різні курси та майстер-класи додатково, чи має міжнародні сертифікати. Окрім професійних якостей, репетитор повинен тобі імпонувати як людина та бути всебічно розвиненим, адже мова – це спілкування. Уроки мають будуватися на діалогах не лише з підручників, а з особистих прикладів.

Коли та як переходити на самостійне навчання 

Якщо жоден варіант вивчення іноземної мови тобі не підійшов, а в тебе вже є база знань, спробуй самостійне навчання. Даний спосіб практично не вимагає фінансових вкладень, але трудомісткий. Тобі потрібно добре скласти план і побудувати свою програму навчання, визначити методи самоперевірки і практики розмовної мови.

Студентам на початкових рівнях буде складно написати план навчання, вловити нюанси мови, особливо виправляти власні помилки. Тому кілька разів подумай, чи ти можеш самостійно розбиратися у всьому, чи варто пройти початкові рівні з кваліфікованими викладачами. Пройшовши один або два курси англійської, можеш спробувати організувати самостійні уроки.

Головне правило за такого навчання – систематичність. Вивчення іноземної мови вимагає регулярності: визнач час і дні, коли ти навчаєшся. Напиши план та підбери відповідні матеріали: підручники, додаткові книги, відеоконтент. Можна знайти готові курси від різних міжнародних університетів.

Продумай, як перевірятимеш свої вправи, і знайди співрозмовників для практики розмовної англійської. У Києві для цього є різноманітні розмовні клуби, вебінари, тематичні заходи.

Звертай увагу на свої досягнення, це особливо важливо при самостійному навчанні. Став невеликі цілі, конкретні та обмежені в часі, щоб можна було точно сказати: «Я це зробив(ла)» або «Готово, переходимо до наступного пункту». Роби невеликі нагороди собі за кожен пройдений етап. І не забувай про мотивацію, щоразу, втративши її, згадай, для чого все це починалося, візуалізуй кінцевий результат, представивши себе в розмові англійською. Підігрівай інтерес дошками з візуальним наповненням, наприклад, інформацією про нову роботу, країни, які хочеш відвідати та вільно спілкуватися з іноземцями.

І пам'ятай, що звички виробляються не за 21 день, як багато хто думає, а за 66. Щоб вивчення іноземної мови перейшло в хороший корисний ритуал, варто щодня хоча б 15 хвилин приділяти вивченню нових слів, перегляду відео, читанню різних матеріалів. Вчити англійську в київському метро дорогою на роботу – гарна ідея. Ти можеш повторити слова чи почитати іноземний блог. Слухай подкасти або зроби картки зі словами та перевіряй себе.

 

Де вчити англійську в Києві та як її практикувати - 3

Вчимо англійську в Києві самостійно

Де практикувати англійську у Києві

У Києві англійську мову можна вчити та практикувати не менш активно, ніж в інших європейських містах. У столиці відбувається безліч майстер-класів, вебінарів, зустрічей, кінопоказів і навіть вечірок англійською мовою. Знайти співрозмовників або хороші курси англійської в Києві точно не складно. Ідеальний варіант для швидкого та якісного вивчення мови – поєднувати курси з викладачем та розмовні клуби англійської у Києві. Так ти навчатимешся і практикуватимеш у групі та ще додатково розвиватимеш розмовні навички з різними людьми на різні теми.

Розмовні клуби

Розмовні клуби англійської у Києві – чудова ідея. Вони можуть бути як від иовних курсів, так і будь-які тематичні за інтересами. Можеш вибрати зовсім різні, спробувати різні теми та формати, підібравши для себе найцікавіші та найкомфортніші. Вибирай speaking clubs з носіями мови, щоб чути живу мову, розширювати світогляд і знайомитися з людьми з різних країн.

Не знаходиш цікаві для себе розмовні клуби англійської у зручному районі? Організуй самостійно. Для цього придумай тему, можеш продумати питання англійською мовою та написати на картках. Організуй зустріч у соціальних мережах та домовся зустрітися з іншими студентами, наприклад, у кафе чи парку.

Не забувай готуватися до таких зустрічей. Це не заняття, де є домашнє завдання, але підготувати кілька фраз і почитати чи подивитися щось точно не буде зайвим. Вивчивши нові слова на тему, зможеш одразу попрактикуватися і швидше їх запам'ятати. Не забудь перевірити вимову всіх нових слів у словниках, наприклад, Cambridge English Dictionary.

Також добре буде вивчити кілька ідіом на тему. Так ти збагатиш свою мову, зробиш її красивішою і краще розумітимеш співрозмовників, адже ідіоми не перекладаються дослівно, потрібно знати їх значення.

Пропонуємо кілька прикладів ідіом, пов'язаних з їжею:

 

Вебінари, майстер-класи та інші заходи 

Починаючи вивчати іноземну мову на будь-яких курсах, студенти мають відповісти на одне запитання: «Навіщо вам знання іноземної мови?». Відповідь це питання і буде головним мотиватором і визначальним інструментом вивчення англійської. У Києві можна знайти події англійською під будь-які запити, якщо не офлайн, то онлайн точно.

Наприклад, ти можеш брати участь у різних заходах при Американському домі, вони бувають як онлайн, так і офлайн на всілякі теми. Шукай майстер-класи та вебінари за фахом, клуби за інтересами або презентації книг. Вибирай все, що може принести користь та бути цікавим незалежно від мови. Англійська мова – лише інструмент для досягнення більш глобальних цілей. Тож починай одразу використовувати його за призначенням, дізнаючись нове та всебічно розвиваючись.

 

Де вчити англійську в Києві та як її практикувати - 4

Практикуємо англійську в Києві, розважаючись

Вчити у Києві англійську мову може бути весело та цікаво. Якщо ти іншої думки, можливо, ти просто не знаєш, як зробити процес цікавішим? Для початку підбери курси англійської, на які захочеться ходити і буде цікаво. Такі курси часто організовують різні цікаві заходи та клуби за інтересами.

Але не тільки на курсах можна цікаво проводити час в англомовному середовищі. Шукай в інтернеті для себе заняття. Наприклад, клуб любителів настільних ігор, де всі спілкуються англійською. У процесі гри найкраще вивчати іноземну мову, адже включається дух конкуренції і процес захоплює настільки, що людина легко забуває про бар'єри та страх. Так почати говорити можна легко та швидко. Навіть помиляючись, ти навчишся висловлювати свої думки і щоразу будеш все швидше знаходити потрібне слово або форму, позбавляючись помилок на підсвідомому рівні.

А у колі друзів можна і свої ігри організувати, наприклад, гру «Розкажи мені все», де є різні картки, які допомагають дізнатися більше одне про одного. Зберіться в затишному київському кафе в компанії друзів і по черзі тягніть картки, бажано, щоб вони були англійською мовою, та відповідайте на запитання, наприклад, «Яка пісня змусить тебе усміхатися у найважчих ситуаціях?» або «Назви три справи, які ти постійно відкладаєш на потім». Так ти розвиватимеш навички розмовної англійської, весело проведеш час і дізнаєшся щось нове про друзів.

За сприяння київських курсів англійської або просто на різних фестивалях часто відбуваються кінопокази з обговоренням мовою оригіналу. Без дубляжу фільми сприймаються набагато краще. Якщо твоя англійська могла б бути і кращою, дивитися фільми і брати участь в обговореннях не буде зайвим. Фільми сприймаються набагато легше, ніж просто аудіоформат як подкасти, адже є картинка та незнайомі слова та висловлювання можна вловити з контексту, значення легше запам'ятовується навіть без перекладу. Не впевнений(а) у своїх силах? Перед відвідуванням кінопоказів на великому екрані подивися фільм в оригіналі вдома, спробуй вловити нові слова та виписати їх. Перекажи сюжет фільму чи спробуй повторити деякі діалоги за героями. Любиш запалювати на вечірках? Обирай заходи у Києві для іноземців або при курсах англійської, де головна умова – англійська мова. Так ти отримаєш море задоволення, познайомишся з новими людьми у неформальній обстановці.

Спілкуватися з іноземцями можна не лише в подорожах. Англійську мову легко практикувати за допомогою платформи CouchSurfing. Ти можеш як приймати гостей у себе вдома, так і просто показувати Київ, розповідаючи та показуючи цікаві місця. Коли подорожуватимеш, можеш скористатися сервісом для пошуку житла та компанії в інших країнах. І не обов'язково спілкуватися лише з носіями мови, адже у світі мільйони людей говорять англійською, можливість навчитися пояснювати щось кожному з них та розуміти кожного – невід'ємна частина вивчення іноземної мови. Тому не бійся почати спілкуватися, тоді вивчення іноземної мови у Києві перетвориться на захопливе заняття без нудних уроків та домашніх завдань.

Практикуємо англійську онлайн

Життя диктує свої правила і божевільний темп. Не завжди реально знайти час ще й на дорогу, і на курси чи розмовні клуби. Тому ідеальним варіантом для зайнятих мешканців Києва стануть розмовні клуби онлайн та соціальні мережі. Реєструйся в соцмережах для всіх охочих вивчати іноземні мови, шукай співрозмовників, допомагай іншим зі своєю рідною мовою. Знайти співрозмовників можна й у звичайних соціальних мережах, приєднавшись до тематичних груп. Ти можеш переписуватись або спілкуватися за допомогою відеозв'язку, обговорювати різні теми та допомагати з перевіркою завдань.

Практикувати мову можна і на різних платформах для вивчення з різними завданнями на лексику та граматику, з розбором пісень, відео та текстів. Обери зручні для себе формати та знайди хоча б 20 хвилин на день на додаткові заняття онлайн.

Всі ці активності допоможуть тобі подолати страх спілкування з іноземцями, розширити світогляд і нарешті вивчити англійську мову.

Поділися с друзями