Сьогодні хочемо «полялякати» про щось дуже важливе. Це ми до чого? Це про вміння правильно вибирати слова залежно від ситуації. Яке слово підібрати під час ділових переговорів: «chat» або «discuss»? Не хотілося б виглядати недоречно на важливій зустрічі, правда? Для цього людство винайшло бізнес-англійську. Розберімося детальніше, як вчити саме ділову англійську так, щоб «від зубів відскакувало».

Зміст

 1. Чи така ділова англійська, як її малюють?
  1.1. Чому бізнес-англійська?
  1.2. Чим відрізняється ділова англійська мова від загальної?
 2. Курси бізнес-англійської в Києві
  2.1. Курси ділової англійської, репетитор або самостійне вивчення
  2.2. Як краще вивчати бізнес-англійську
 3. Які іспити є після курсу «бізнес-англійська Київ»
  3.1. На що звернути увагу під час вибору іспиту?
 4. Резюме

Бізнес-англійська – поради з вивчення

Актуально як ніколи! Якщо тобі довелося починати все спочатку – ось добірка коротких курсів англійської для влаштування на роботу від онлайн-маркету курсів Booyyа.

Тримай -30% з промокодом HIRED30 і проходь курси:

 • LinkedIn Tutorial – 137 грн
 • Business English: CV, Cover Letters and Job Interviews – 157 грн
 • Elevator Pitch – 118 грн
 • 100 прикметників англійською для роботи в офісі – 137 грн
 • SMALL TALK в бізнес-середовищі – 137 грн
  та інші

Прокачай силу, дух і англійську з Booyyа. Все буде Україна!

Чи така ділова англійська, як її малюють?

Ми писали про те, як ділова англійська може знадобитися в робочому листуванні та під час складання резюме. Зараз давайте розберемося, кому взагалі підходить вивчення бізнес-англійської.

Чому бізнес-англійська?

Все більше і більше людей мають ті чи інші бізнес-відносини на міжнародному рівні. Англійська – це найпоширеніший спосіб знайти спільну мову з партнером або замовником. Англійською укладають угоди, ведуть переговори, роблять презентації, спілкуються під час ланчу, здійснюють дзвінки і ведуть листування. Показати рівень професіоналізму поряд з багатьма корисними бізнес-навичками допоможе впевнене володіння мовою.

 

Бізнес-англійська або ділова англійська – поради з вивчення

Бізнес-англійська – необхідність у сучасному світі

Курси бізнес-англійської мови підійдуть:

 • Керівникам і власникам бізнесу, які працюють з міжнародним ринком;
 • Працівникам, для яких бізнес-англійська – частина робочої рутини;
 • Тим, хто дивиться в майбутнє з перспективою і розуміє, що бізнес-англійська мова допоможе просунутися в кар'єрі;
 • Тим, хто цікавиться особистісним зростанням.

Знайшли себе в одній із категорій? Сміливо вирішуйте, адже це подвійна користь.

 • Пройшовши бізнес-курс англійської, ви зможете відчувати себе більш впевнено в різних робочих ситуаціях, оскільки новий матеріал ви вивчаєте в контексті цих самих ситуацій.
 • Ви будете обговорювати різні кейси відомих компаній і, можливо, дізнаєтеся щось нове крім знань мови. Наприклад, вивчите, як успішно проходити співбесіду, організувати команду або спланувати зустріч.
 • Чи зможете «відрепетирувати» найстресовіші заходи, наприклад, провести презентацію, зробити доповідь або красиво уникнути відповіді на незручне запитання.
 • Наберетеся знань і, що найважливіше, сміливості прочитати корисні статті або подивитися цікаві відео мовою оригіналу. Адже там можна дізнатися про нові течії «з перших рук».

Як бачите, перспектива вивчення бізнес-англійської виправдовує зусилля і кошти.

Бізнес-англійська або ділова англійська – поради з вивчення - 2

Чим відрізняється ділова англійська мова від загальної?

З одного боку – це різні сторони однієї мови і те, що ви знаєте з курсу загальної англійської, вам обов'язково знадобиться в бізнес-спілкуванні. Але, якщо копнути глибше, то відмінності можна знайти практично у всьому.

Давайте познайомимося з основними моментами!

Загальна англійська для дорослих

Теми і словниковий запас

«Подорожі», «Знайомства з новими друзями», «Похід в ресторан», «Перегляд фільмів і т.д.

Ви поповнюєте свій словник найнеобхіднішими для спілкування з іноземцем словами, можете говорити на різні теми.

На більш високих рівнях ви дізнаєтеся цікаві ідіоми і звороти, характерні для розмовної мови.

Граматика

Більш глибоке вивчення правил і винятків.

Читання і навички аудіювання

Вам запропонують різноманітні тексти, такі як меню в ресторані, огляд фільму, історії з життя або уривки (адаптовані чи ні) з художніх творів.

Письмо

Якщо письмо передбачено в курсі, ви навчитеся писати замітки, формальні і дружні е-мейли, есе та ін.

Ви дізнаєтеся основні відмінності формальної і неформальної письмової мови.

Культура

Швидше за все, по ходу курсу ви будете дізнаватися про особливості повсякденного життя в англомовних країнах. Наприклад, про популярні види спорту, події історії, публічних людей, національну кухню і багато іншого.

Бізнес-англійська або ділова англійська – поради з вивчення - 3

Знання бізнес-англійської значно допоможе в досягненні мети

Бізнес-англійська

Теми і словниковий запас

«Бізнес-знайомства», «Ведення переговорів», «Бізнес-ланч», «Фінанси», «Корпорації» і т.д.

Ваш словниковий запас поповнюють слова і, що важливо, цілі словосполучення і фрази, необхідні, щоб підтримати професійну бесіду.

Ви розумієте, який контекст вам необхідний, і можете вибрати потрібне слово.

Граматика бізнес-англійської

Вивчається тільки граматика, яка необхідна для тієї чи іншої ситуації. Ці конструкції відпрацьовуються в розрізі професійних ситуацій.

Читання і навички аудіювання в бізнес-англійській

Як правило, тут використовуються статті зарубіжних бізнес-видань. Їх часто адаптують під «бізнес інгліш» рівень вашого курсу. Ви послухаєте або подивитеся приклади виступів і розіграні типові ситуації.

Письмо в бізнес-англійській

Письмо в спеціалізованій комунікації займає далеко не останнє місце, тому у вас буде повно шаблонів ділових листів, текстів для виступів, доповідей тощо. У вашому арсеналі буде достатня кількість необхідних фраз як для формального листа, так і для більш вільного спілкування з колегами.

Бізнес-культура та етикет

Знання культури і норм професійного етикету важливе в цьому випадку. Ви обов'язково дізнаєтеся про особливості спілкування з різними національностями. Наприклад, ви дізнаєтеся, хто не сприймає запізнень, кому не можна тиснути руку і як одягнутися на бізнес-вечерю в тій чи іншій країні.

Курси бізнес-англійської в Києві

Для тих, хто вибрав для себе саме бізнес-англійську мову, навчання може піти різними шляхами. Розберімося докладніше в нюансах.

Курси ділової англійської, репетитор або самостійне вивчення

Залежно від ваших цілей, рівня бізнес-англійської та навичок самоорганізації ви можете вибрати такі варіанти вивчення англійської:

 • Самостійно за підручниками, статтями та відео типу Ted.Talks

​Кому підходить бізнес-англійська:

 1. Тим, хто вміє відмовитися від задоволень заради корисної справи. Адже так часто вдома нас відволікають турботи, і ви вирішуєте «зробити це завтра вже точно».
 2. Тим, кому скоро їхати у відрядження або зустрічати бізнес-партнерів. Тобто вам потрібно згадати мову, освіжити знання і налаштуватися на потрібний лад.
 3. Тим, для кого самоосвіта – це хобі. У такому випадку, як і будь-яким іншим хобі, ви будете займатися у вільний час, поступово піднімаючи рівень англійської мови.
 • Відвідувати курси бізнес-англійської

Кому підходить:

 1. Тим, хто любить спілкування у приємній компанії. У нас в Yappi Corporate це проходить саме так.
 2. Тим, кому потрібно подолати мовний бар'єр. Адже говорити потрібно буде з учасниками групи, а іноді і на всю аудиторію. На наших курсах студенти розмовляють більшу частину уроку.
 3. Тим, кому потрібна структура. Програма курсу вже готова, викладач організує навчальний процес і буде стежити за прогресом.
 4. Тим, хто любить змагатися. Якщо дух змагань вас підстьобує досягати більшого, сміливо записуйтеся на курс «бізнес-англійська Київ».
 • Вивчати англійську індивідуально з викладачем

Кому підходить:

 1. Тим, у кого «особливий запит». Вам необхідно опрацювати конкретну тему або потрібна індивідуальна програма.
 2. Тим, кому не вистачає впевненості в своїх силах. Наодинці з викладачем можна почати розмовляти і відчути свої сили, заповнити прогалини. Але в цьому випадку ми радимо після декількох місяців індивідуальних занять, вийти із зони комфорту і скоріше перемкнутися на групу.
 3. Тим, хто не може собі дозволити помилятися. Трапляється, що за родом займаної посади, вам некомфортно почувати себе «новачком». Тоді уважний педагог і індивідуальний підхід допоможуть вам у вивченні.

​​

Бізнес-англійська або ділова англійська – поради з вивчення - 4

Література з вивчення бізнес-англійської – не проблема

Як краще вивчати бізнес-англійську

1. Поставте собі чітку мету і часові рамки

Запам'ятайте! «Я хочу через рік знати бізнес-англійську» – це не чітка мета. «Через 3 місяці я хочу навчитися розуміти статті для бізнесу і впевнено презентувати свою компанію іноземним партнерам» – звучить вже більш конкретно.

Поставити реальні цілі у вивченні англійської вам допоможе:

 • аналіз свого вільного часу і ступеня завантаженості на роботі;
 • досвідчений педагог, який зможе співставити ваші очікування та реальність і виробити оптимальне рішення. Ми знаємо точно, що наші педагоги Yappi Corporate, які викладають бізнес-англійську мову, допоможуть вам не тільки поставити цілі, але і контролювати їх досягнення.

2. Займайтеся систематично під час вивчення бізнес-англійської

Програма максимум: присвячувати мові трохи часу кожен день, наприклад, 30 хвилин на повторення слів або перегляд статті англійською. Програма мінімум: це 2-3 рази на тиждень по 60-90 хвилин.

3. Ведіть записи нового матеріалу і періодично переглядайте те, що вже вивчили

Ведіть словник, це може бути зошит або онлайн-додаток, зберігайте шаблони листів і списки корисних виразів, збирайте корисні статті та посилання. Звичка систематизувати матеріал на курсах бізнес-англійської допоможе вам швидко знайти потрібну інформацію вчасно.

4. Якомога більше практикуйтеся у вивченні англійської

Швидше переходьте від теорії до практики. Всі слова і правила засвоюються саме тоді, коли ви їх використовуєте в своїй промові. Так що введіть у пошукову систему «курси бізнес-англійської Київ» і вибирайте однодумців.

5. Використовуйте інтернет по максимуму

Через брак носія мови за першим покликом інтернет допоможе вам залишатися в курсі живої бізнес-англійської. Ось наші пропозиції:

 • сайти бізнес-видань;
 • новинні портали;
 • виступу «Ted.Talks»;
 • записи семінарів і майстер-класів зарубіжних фахівців;
 • професійні форуми – тут можна і коментарі залишати, вступаючи в діалоги з іншими учасниками;
 • навчальні відео і статті. До речі, у нас у блозі знайдеться дещо цікаве для кожного. Погляньте тільки: https://yappicorp.com.ua/posts

Бізнес-англійська або ділова англійська – поради з вивчення - 5

Бізнес-англійська в Києві

Під час вивчення англійської для бізнесу ви вирішили вдатися по допомогу до фахівця. Але як же бути, адже сьогодні багато мовних шкіл пропонують різноманітні спеціалізовані курси? На чому зупинитися? Критерії для кожного свої. Подумайте про такі питання:

 • Відстань

Київ – місто немаленьке, витрачати на переїзди 1-2 години – часто недозволена розкіш. Визначте, скільки часу ви готові віддавати на дорогу. Можливо, є сенс почати пошук курсів бізнес-англійської біля роботи, вдома або десь за маршрутом «дім-робота». Ось у наших студентів таких ситуацій не існує, адже ми доставляємо бізнес-англійську саме в офіс. Так що проблема «Як знайти мені сили, щоб потрапити сьогодні на курси бізнес-англійської, Київ, підкажи!» Не виникає.

 • Процес формування груп під час вивчення англійської

Тут є кілька нюансів.

 1. Поділ груп за рівнями. Незважаючи на те, що це спеціальний курс, вам буде некомфортно займатися в групі, де в учасників різний рівень.
 2. Усне і письмово тестування. Бажано, щоб курси бізнес-англійської проводили обидва варіанти, так можна скласти повну картину і більш продуктивно підготувати програму.
 3. Курси бізнес-англійської. Рівень Elementary. Тут потрібно бути акуратними і не переоцінити свої можливості. Порадьтеся з київськими менеджерами курсів англійської, чи підійде вам курс бізнес-англійської або має сенс почати з того, щоб отримати мінімальну базу загальних слів, які все одно знадобляться, і навчитися будувати найпростіші речення і запитання.
 • Наявність пробного заняття

Ось він, перший день довгоочікуваного курсу бізнес-англійської мови. Цей урок один з найважливіших. Як для викладача, так і для студента. Викладач може побачити загальний рівень групи, дізнатися очікування і цілі і внести коректування в програму. А що ж до студентів, ті, хто ще пару тижнів тому покладали великі надії, підбираючи «бізнес-англійська Київ». Студенти знайомляться з викладачем і дивляться, чи підходить методика. Тут важливо висловити свої очікування і цілі. Викладачі це люблять.

Деякі компанії, що пропонують курси бізнес-англійської в Києві, проводять так звані «демо-уроки». Цей урок може бути менше за часом, і його завдання – ознайомити учасників з тим способом викладання ділової англійської, який компанія вважає дієвим. Хороший спосіб безболісно зрозуміти, чи все влаштовує у вчителі або компанії.

Як пробний, так і демо-уроки – це показник відкритості і впевненості компанії. У нас, в Yappi Corporate, ви можете домовитися про демо-урок, щоб бути впевненими, що бізнес-курс англійської мови збігається з вашими очікуваннями. Найзручніше це зробити тут

 

Бізнес-англійська або ділова англійська – поради з вивчення - 6

Оцінка знань бізнес-англійської здійснюється за допомогою спеціальних тестів

Які іспити є після курсу «бізнес-англійська Київ»

На що звернути увагу під час вибору іспиту?

Зазвичай школа пропонує фінальне тестування і видає сертифікат, який підтверджує, що ви знаєте ділову англійську мову на тому чи іншому рівні.

Якщо для роботи або навчання вам потрібно щось більш вагоме, ніж факт, що ви закінчили «курси ділової англійської Київ», радимо звернути увагу на міжнародні іспити.

Зверніть увагу, що ми поговоримо тут саме про сертифікат, який підтверджує, що ви володієте ДІЛОВОЮ англійською. Перед тим як здати іспит, зверніть увагу на наступне:

 • Уточніть, який саме сертифікат вимагає роботодавець. Компанія може визнавати конкретний бізнес-англійський сертифікат, а може і просто вимагати міжнародне підтвердження.
 • Іспит можна здати в Києві в сертифікованому центрі.
 • А готуватися до іспиту можна самостійно, на курсах або з викладачем.
 • Пропонуємо вам ознайомитися з форматом іспиту і готуватися саме у цьому форматі.

Повірте, від цього ви тільки виграєте.

Cambridge BEC (Business English Certificate)

Найпопулярніший і впізнаваний іспит. Має 3 рівні

В1. Business Preliminary – Intermediate – ви спілкуєтеся на ділові теми, розумієте графіки та діаграми, складаєте короткі електронні листи (без допомоги)

B2. Business Vantage – Upper-Intermediate – ви берете участь у переговорах, розумієте статті на бізнес-тематику і складаєте доповіді

C1. Business Higher – Advanced – ви можете спілкуватися вільно, берете участь у бесідах з керівництвом і розумієте правила ділового етикету

Сам іспит ділової англійської триває від 2.20 до 3 годин і складається з 4 частин, де перевіряються ваші знання і вміння в читанні, листуванні, аудіюванні та говорінні.

Business English Test (Pearson)

Цей іспит менш відомий. Ви можете вибрати серед 2 рівнів: В2 і С1.

Письмо і читання – обов'язкова програма. Аудіювання і говоріння – за бажанням / необхідності.

TOEIC – Test of English for International Communication

Цей іспит показує ваш рівень володіння мовою для міжнародного спілкування і дозволяє влаштуватися на роботу в міжнародну компанію. Ви здаєте аудіювання та читання. Залежно від результату отримуєте сертифікат з зазначенням вашого рівня.

Серед курсів сегмента «бізнес-англійська Київ» не так багато місць, де можна ці іспити здати, але така можливість в Києві є.

Бізнес-англійська або ділова англійська – поради з вивчення - 7

І ще раз: складати чи не складати іспит під час вивчення ділової англійської?

Відповідайте собі на ці запитання про вивчення ділової англійської мови:

 • Чого ви б хотіли отримати від курсів бізнес-англійської: «натаскування» на певні навички або більше розмовної практики?
 • Чи потребує (потенційний) роботодавець саме міжнародного сертифікату саме з ділової англійської?

Резюме

У цій статті ми розібралися, як успішно завершити місію «Вивчити бізнес-англійську». Ми залишаємо невеликий чек-ліст головних питань.

 • Мені потрібен загальний курс або бізнес-англійська?
 • Що я хочу вміти робити в кінці курсу?
 • Скільки часу я готовий витрачати на вивчення бізнес-англійської?
 • Які курси «бізнес-англійської Київ» я хочу відвідувати?
 • Чи потрібні мені індивідуальні заняття?
 • Де я можу практикувати бізнес-англійську?
 • Які відео і статті можуть мені допомогти розширити словниковий запас професійної англійської?
 • Чи вимагається від мене міжнародний сертифікат?
 • Як я себе винагороджу за проходження курсу?

Успіхів вам у вивченні англійської, і ми завжди раді допомогти вашій компанії вивчити як загальну, так і бізнес-англійську!

Поділися с друзями