Основні теми граматики англійської мови
Англійська вважається найлогічнішою мовою у світі. Одна граматична тема плавно перетікає в іншу. Тому після Simple Tenses на уроках англійської мови вивчаються граматичні теми Perfect та Continuous, а вже за ними – Perfect Continuous Tenses. У такий спосіб вільне знання мови будується, ніби конструктор.
До речі, тема часів є фундаментом граматики англійської мови – тим, що треба знати в першу чергу. Зберігайте формули всіх граматичних часів англійської мови в таблиці та досліджуйте їх більш детально в наших великих статтях.
*Subject – підмет
V (verb) – присудок/дієслово
Ще один кит, на якому стоїть вся граматика англійської мови, – частини мови. Як і в українській, в англійській мові їх поділяють на самостійні та службові.
Самостійні частини мови:
- Noun – іменник
- Adjective – прикметник
- Verb – дієслово
- Pronoun – займенник
- Numeral – числівник
- Adverb – прислівник
Службові частини мови:
- Preposition – прийменник
- Conjunction – сполучник
- Particle – частка
- Interjection – вигук
- Article – артикль
Їх знання допомагає грамотно будувати речення, тож не оминайте цю тему, навіть якщо ви добре вивчили її на уроках рідної мови. Наші статті вам у цьому допоможуть.
Серед усіх частин мови дієслова потребують глибшого вивчення. Із ними пов'язані такі обов'язкові для опанування теми граматики англійської мови як:
- Modal verbs – модальні дієслова
- Gerund and infinitive – герундій та інфінітив
- Stative verbs – дієслова стану
- Irregular verbs – неправильні дієслова
- Phrasal verbs – фразові дієслова
- Multi-word verbs – багатослівні дієслова
А вивчаючи побудову речення, на різних рівнях ви будете досліджувати такі англійські граматичні теми:
- Word order & inversion – порядок слів та інверсія
- The simple sentences – прості речення
- Compound & complex sentences – складні та складені речення
- Principal & secondary parts of the sentence – головні та другорядні члени речення
- Types of questions – типи питань
Окрема «улюблена» тема студентів – умовні речення. Для багатьох викладачів загадка, чому Conditionals вважають надскладними, адже в них усе дуже чітко та логічно. Погляньте:
Релевантні приклади вживання кожного з типів умовних речень шукайте в наших статтях, присвячених граматиці англійської мови. А краще – пишіть під кожне правило свої!
Ще кілька порад для вивчення граматики англійської мови
Просто зазубрити всю граматику англійської мови з підручника – насправді мало для того, щоб вільно застосовувати її на практиці. Тож тримайте кілька порад, як вчити її якісно та без марних страждань.
-
Виконуйте інтерактивні вправи. Гейміфікація навчального процесу – дуже дієвий спосіб запам'ятовування для перевантаженого дорослого мозку. До речі, такі вправи ви можете знайти в наших публікаціях і пройти їх безкоштовно на платформі Smarte.
-
Практикуйте письмові навички. Ви можете прописувати окремі слова або цілі абзаци. Так ви краще запам'ятаєте, як пишеться те чи інше слово, порядок слів у реченні та різноманітні граматичні конструкції.
-
Читайте англійську літературу в оригіналі. Це не лише збагатить вокабуляр, а й допоможе запам'ятати найбільш вживані граматичні схеми. Звісно, обирайте сучасну літературу, що відповідає вашій меті вивчення мови.
-
Відвідуйте розмовні клуби. І робіть це регулярно. Без розмовної практики як лексичний, так і граматичний запас знань переходить у пасивний – і з часом вам буде все важче використовувати його за нагоди.
-
Підпишіться на англомовні блоги. Шукайте те, що пов’язано з вашими захопленнями: зафоловіть англомовних кухарів, музикантів або ж оглядачів техніки, інтер’єрів чи косметики. Підписуйтесь і на наші соцмережі та email-розсилку. Keep in touch!