Якщо ви обрали варіант вчити англійську онлайн з нуля, важливо створити для себе англомовне середовище. Закордонні мовні курси тому такі популярні, адже вони дозволяють зануритися в англійську з головою. Але не всі мають зайві пару місяців і можливість кинути все й полетіти до Великобританії вивчати англійську. Досвідчені вчителі, які викладають англійську онлайн, розуміють це і відтворюють подібну атмосферу на курсах з онлайн - навчання англійської з нуля. Студентам таких курсів доступні завдання різних форматів, розмовні клуби, тематичні лекції та майстер-класи.
Важливо усвідомлювати, що ніхто не досягне вашого результату замість вас. Тому потрібно докладати зусиль. Ефективність вашого онлайн - навчання англійської з нуля залежить від кількості часу, який ви присвячуєте самостійній роботі. У цьому матеріалі ми розглянемо чотири правила, які важливо врахувати тим, хто вивчає англійську онлайн з нуля.
-
Відмовтеся від сліпого зубріння слів
Якщо ви тільки починаєте вчити англійську онлайн з нуля, важливо вивчати не окремі слова, а фрази. Крім того, коли ви вчите фрази, важливо складати з ними речення, вигадувати діалоги або навіть писати тексти. Так ви на практиці закріпите те, що ви вивчили. Просте зубріння не дасть вам довгострокового результату. Також, обравши онлайн - навчання англійської з нуля, ви отримуєте безліч технічних плюшок, як можна поповнювати словниковий запас (онлайн-платформи, додатки для смартфона тощо). Не лінуйтеся і використовуйте всі доступні методи.
Вчити англійську онлайн з нуля зручно в будь-якому місці
-
Зверніть увагу на стандартні стійкі вирази
Це нормально, якщо ви тільки почали вивчати англійську онлайн з нуля і погано розумієте мову на слух, особливо, якщо враховувати специфіку акценту у кожної людини. У таких ситуаціях досить сказати співрозмовнику «I don’t understand you». Але щоб не обмежуватися тільки цією фразою, пропонуємо ознайомитися зі списком допоміжних висловів:
- Could you repeat that?
- Sorry, what’s your question?
- Pardon?
- Sorry, I didn’t catch that.
- I missed that.
- Would you mind repeating that?
- Could you slow down, please? My English is not that strong.
- Could you run that by me again?
- I don’t get it. (I don’t understand how to do it.)
- Would you mind spelling that for me?
- I’m confused.
- Sorry, I still didn’t catch that.
- That went right over my head.
- You lost me.
- Say again?
Подібні списки фраз для різних ситуацій можна знайти самостійно в мережі. Якщо ви вивчаєте іноземну мову для роботи, то поміркуйте, в яких конкретних ситуаціях вам знадобиться знання англійської. Наприклад, якщо ви спілкуєтеся за допомогою телефону з іноземними партнерами, пропишіть собі англомовний скрипт із основними запитаннями, відповідями та ввічливими фразами на зразок «Have a nice day». Ви не помітите, як за тиждень-другий роботи з листком, де записані фрази, на третій тиждень вам цей аркуш із підказками вже не знадобиться.
-
Працюйте над вимовою
Маючи мінімальну базу знань після старту онлайн - навчання англійської з нуля, приділіть увагу роботі над вимовою. Сьогодні достатньо онлайн-сервісів для перевірки особливостей вимови слів у британській та американській англійській. Навіть стандартний Google Translator пропонує цю функцію. Парочка кліків – і на словах типу «through» ви вже не ламаєте язик, не знущаєтесь над мовою версіями «тсру» або «сроугх», а знаєте, що це звучить як «thro͞o».
-
Знайдіть свій спосіб полюбити англійську
Якою б великою і важливою не була мета вашого навчання, на одному «треба» далеко не поїдеш. Тому знайдіть для себе той варіант вивчення мови, який приносить вам задоволення від процесу. Читання англомовних книг, блогів, перегляд відео на YouTube, відвідування розмовного клубу, навчання на англомовних курсах (edX, Coursera), прослуховування подкастів – варіантів безліч. Не бійтеся пробувати, експериментувати, починати заново навіть після невдач. І в такому випадку навчання стане для вас не чимось примусовим, а цікавим і захопливим процесом, який незабаром подарує очікуваний результат.