Англійська мова стала базовою навичкою всіх успішних людей. В описах вакансій знання мови хоча б на середньому рівні перейшло до основних вимог. Тому питання, як швидко вивчити англійську, актуальне для всіх, хто не вчив або так і не вивчив іноземну мову в школі та університеті. Уроки при цьому хочеться проходити максимально ефективно, щоб не витрачати на вивчення мови роки.

Зміст

1. Уроки англійської для дорослих

2. Формати англійських уроків

3. Лайфхаки для тих, хто вчить англійську мову 

4. Вчимо англійську з сучасними технологіями 

Хочеш зробити свої англійські уроки продуктивними – тоді з самого початку визнач, навіщо ти вчиш мову. Відповідь «просто так» не підходить. Важливо поставити конкретну мету, яка мотивуватиме тебе перед кожним заняттям. Небагато зусиль, регулярні уроки англійської – і на результат не доведеться довго чекати.

 

Вчимо англійську: уроки на курсах і вдома, поради та лайфхаки

Англійські уроки важливо проходити систематично

Уроки англійської для дорослих

Є такий стереотип, що легко мови можуть вивчати тільки діти, а що старша людина, то важче даються уроки англійської. Але сучасні мовні курси пропонують дорослим різноплановий підхід. Уроки англійської можна підібрати під будь-яку мету та потреби. До того ж матеріали постійно оновлюються та актуалізуються, тобі буде справді цікаво й не доведеться заучувати непотрібні правила, як у школі.

На уроках англійської дуже багато практики, студенти розбирають ситуації із реального життя та роботи. Наприклад, якщо ти вчиш загальну англійську (для подорожей, спілкування з іноземцями, перегляду серіалів та читання книг), на уроках ти з рештою студентів практикуватимеш діалоги в аеропорту, кафе, будеш дивитися уривки нових фільмів та серіалів, читати цікаві статті. Якщо твій вибір зупинився на уроках англійської для бізнесу – розбиратимеш бізнес-кейси, вчитимемося писати ділові листи, складати резюме та пітчі, робити презентації. Якщо іноземна потрібна для вступу до закордонного вишу або для переїзду до іншої країни, тобі знадобиться сертифікат про складання міжнародного тесту. Тоді на уроках англійської ти виконуватимеш завдання тесту та зрозумієш його специфіку. Обирай курси та методики, що відповідають твоїм потребам, тоді процес навчання буде максимально ефективним та цікавим незалежно від віку.

Чи ефективні уроки англійської для дорослих-початківців?

Коли дорослим людям потрібно вчити щось нове, вони відчувають стрес і не хочуть виходити зі своєї зони комфорту. Але це не означає, що не треба починати зовсім. Страх перед навчанням виникає через внутрішній бар'єр. Людині, яка досягла успіхів у своїй професії, важко почати вчити щось з нуля, роблячи помилки та відчуваючи труднощі. Але подолавши цей бар'єр, ти відкриєш для себе багато корисного. Ходи на уроки англійської, відкинувши страх здатися дурним і смішним. Адже для цього курси й потрібні: щоби вчитися, а не хвалитися своїми знаннями перед іншими.

Дорослі, на відміну дітей, намагаються все структурувати, вибудувати певну систему. З одного боку, це прискорює процес, з іншого – ускладнює розуміння винятків. Структурувати матеріал – це корисне вміння, яке допоможе швидше вивчити мову в разі правильного підходу. Але не намагайся взагалі все розкласти по поличках. Одразу намагайся говорити, використовувати на практиці всі нові знання. Адже це не таблиця множення, система мови набагато складніша, її потрібно відчувати, вловлювати всі її нюанси та деталі. Діти вчать мову, повторюючи конструкції за дорослими, спробуй так само повторювати нові слова та конструкції на уроці за викладачем, а під час перегляду фільмів та відео – за акторами та спікерами. Цікавість – твій друг на уроках англійської, став багато запитань викладачеві, якщо ти щось не розумієш або хочеш дізнатися більше. Тільки так тобі вдасться вивчити іноземну в будь-якому віці.

Формати англійських уроків

Кожен із нас – індивідуальність, і формати уроків англійської варто підбирати окремо під кожного студента. Одним студентам комфортніше займатися на курсах із класичною методикою викладання, схожою на шкільні уроки, а іншим – максимум комунікації та відсутність домашніх завдань підійде більше. Ти можеш займатися індивідуально з викладачем або відвідувати групові уроки англійської, обирати різні методики та формати, експериментувати та відкривати для себе щось нове. Можна спробувати і самостійно організувати заняття для себе, але спочатку переконайся, що в тебе вистачить сили волі та старанності, щоб довести справу до кінця, не втративши мотивації. Розберемо плюси та мінуси різних підходів до організації уроків англійської мови.

 • Обираємо курси

Курси – один із найбільш простих, дешевих і зручних способів вивчити іноземну мову. На курсах ти одразу проходиш усне та письмове тестування, визначаєшся з напрямом та знаходиш співрозмовників для практики розмовної мови. Але до підбору курсів для вивчення іноземної мови варто підійти серйозно. Англійську на уроках буде простіше вивчити, якщо обрати оптимальну програму та професійних викладачів.

Починати вибір курсів слід з визначення мети вивчення мови. У мети мають бути чіткі часові межі, за які ти зможеш досягти результату, що можна виміряти. Звичайно ж, вона має бути досяжною. Наприклад, якщо твоя мета – вивчити на уроках англійську для бізнесу, сформулюй її для себе так: «Навчитися писати ділові листи, робити короткі презентації та вивчити лексику з трьох робочих тем протягом трьох місяців». Якщо мета – подорожі, спілкування та дозвілля, то постав у план перегляд мінімум 5 фільмів англійською мовою, розбір 5 пісень, вивчення 2-3 лексичних тем та 3 граматичних часів на місяць. Так твоя англійська на уроках просуватиметься в рази швидше, а від видимого результату мотивація посилюватиметься, а не згасатиме.

Відштовхуючись від мети, відфільтруй курси за напрямом. Обери кілька шкіл під свої запити на зручній локації, якщо уроки англійської ти хочеш відвідувати офлайн. Почитай відгуки в інтернеті й порівняй рейтинги шкіл на різних сайтах, так ти скоротиш список і відбереш кілька найкращих шкіл. Далі варто спробувати вчити англійську на уроках: пробні заняття допоможуть зрозуміти, чи підходить тобі методика та викладач.

Під час тестування та співбесіди дізнайся більше про курси. Важливо, щоб на уроках англійської в групі було не більше 10-12 осіб. Так у тебе буде можливість попрактикувати мову як із одногрупниками, так і з викладачем. Дізнайся про вартість і що до неї входить: кількість уроків англійської (у годинах), навчальні матеріали, додаткові майстер-класи або розмовні клуби. Поцікався кваліфікацією викладачів, які в них дипломи, чи проходять вони додаткові курси та тренінги, чи мають міжнародні сертифікати. Особливу увагу приділи викладачам-іноземцям. Деякі школи наймають працювати носіїв іноземної без диплома викладача. Але ж треба знати багато технік і методик, щоб навчати іноземців своєї рідної мови, а без спеціальної освіти це дуже малоефективно.

Обери зручний розклад, а якщо робота не дозволяє відвідувати уроки англійської в один і той же час – пошукай курси з гнучким графіком. Намагайся не пропускати заняття та домашні завдання. Додатково важливо займатись самостійно. Ефект буде навіть від простого перегляду фільмів в оригіналі з мінімальним опрацюванням нової лексики на дозвіллі.

 

Вчимо англійську: уроки на курсах і вдома, поради та лайфхаки - 2

Англійські уроки мають проходити в задоволення, обирай максимально комфортні для себе умови

 • Самостійні уроки англійської

Тепер розглянемо найважчий шлях – самостійні уроки англійської мови. Вивчити іноземну мову без викладачів можливо, але потрібно дуже багато зусиль та непорушна сила волі. Навіть якщо ти відчуваєш упевненість у своїх силах, займатися самоосвітою варто після проходження базового курсу з викладачем, який поставить правильну вимову та допоможе виправити помилки на початкових етапах.

Організовуючи самостійні уроки англійської, починай так само з постановки мети за технологією SMART і зручного розкладу. Важливо бути послідовним і займатися регулярно. Вивчаючи іноземну мову самостійно чи з викладачем, не роби великих перерв. Краще займатися менше, але частіше, ніж присвятити англійській цілий день, але один раз на місяць. Оптимально займатися двічі чи тричі на тиждень по 1,5 години. У дні між заняттями приділи 15-20 хвилин на повторення вивченого, перегляд відео або читання цікавих матеріалів англійською. Встанови додатки для вивчення слів, наприклад, Quizlet. Ти зможеш тренуватися у будь-якому місці у зручний час, навіть у метро чи в черзі.

Не забувай про самоперевірку та практику розмовної мови. Самостійно це організувати складно, але ти можеш зареєструватись у спеціальних соціальних мережах для вивчення іноземних мов. Там ти познайомишся з людьми з різних країн для розмовної практики: вони навчатимуть тебе англійської, а ти їх – української чи російської. Вимову слів також можна перевіряти у словниках, наприклад, Cambridge Dictionary, де є можливість порівняти американську та британську вимову.

 • Англійські уроки з репетитором

Вчити іноземну мову з репетитором – найдорожчий варіант. Індивідуальні заняття з досвідченим викладачем дадуть гарний і швидкий результат. Але є і недоліки. Знайти й оцінити компетентність репетитора не завжди просто. До того ж, на індивідуальних заняттях у тебе дуже обмежене коло спілкування. Викладач з ідеально поставленою вимовою навчить тебе добре говорити, але вчитися розуміти різних людей із різним темпом мови й акцентами тобі доведеться самостійно. У світі мільйони людей розмовляють англійською, але для багатьох вона не рідна, тож розуміти недосконалу мову доведеться частіше, ніж спілкуватися з носіями мови. Тут, як і в разі самостійного навчання, допоможуть спеціальні соцмережі та розмовні клуби.

Якщо у тебе на прикметі немає перевірених репетиторів, краще поцікавитися індивідуальними уроками англійської мови в мовних школах, де викладачів перевіряють і їх можна за необхідності змінити. Плюс рейтинг шкіл і відгуки про їхніх викладачів легше знайти в мережі, ніж відгуки про роботу приватних репетиторів.

Лайфхаки для тих, хто вчить англійську мову

Уроки англійської мови у школі часто зводилися до нудного заучування текстів і незрозумілих правил. Усі ці герундії, інфінітиви, нескінченні часи та неправильні дієслова наводили на нас жах. Але світ змінюється, підходи до навчання також. На курсах заняття проходять максимально цікаво та корисно, а в мережі є купа мемів для розуміння складних правил. Одна картинка здатна пояснити те, що ми вчили у школі цілий семестр. Також можна вдосконалювати іноземну за допомогою улюблених серіалів, фільмів, мультфільмів, розбирати цікаві матеріали за фахом.

Часи в англійській: урок в одній картинці

Коли тема на уроці англійської стосується часів, студенти одразу напружуються та готуються до головного болю. Але якщо подивитися під іншим кутом, розібратися завжди можна дуже швидко. Щоб зрозуміти всі часи, просто поглянь на цю картинку:

Вчимо англійську: уроки на курсах і вдома, поради та лайфхаки - 3

Чи можна вивчити часи англійської на уроці за один раз? Здається, так!

Далі за прикладом і формулами кожного часу напиши по одному реченню, бажано зі свого життя, щоб сформувати стійку асоціацію. Повтори урок англійських часів наступного дня, потім через тиждень і регулярно нагадуй собі ті часи, які рідко використовуються у повсякденному житті та під час вивчення інших тем. Так ти доведеш вивчене до автоматизму й не будеш довго думати під час формулювання речень. Подібні картинки та схеми є в мережі на різні теми. Це дуже спрощує вивчення іноземної мови, правда?

Як легко вчити слова та не забувати їх?

Заняття з граматики будуть марною тратою часу без достатнього лексичного запасу. Але новачки часто роблять помилку, намагаючись завчити величезні списки слів. Ось кілька дієвих порад, як запам'ятовувати лексику.

 1. Визнач собі норму запам'ятовування, скажімо, 5-10 слів на день. Цього достатньо, щоб активно поповнювати запас і запам'ятовувати нові слова без проблем.

 2. Вигадуй асоціацію до кожного слова. Це може бути асоціація зі словами з рідної мови, ти можеш візуалізувати нове слово, прив'язувати його до предмета чи людини. Така методика займе трохи більше часу, ніж просте повторення, але ефект помітніший.

 3. Вчи списки слів, об'єднаних однією темою або особливістю. Наприклад, сьогодні запам'ятовуєш слова, які закінчуються на -tion (information – інформація, declaration – декларація, revolution – революція).

 4. Урок англійської мови про неправильні дієслова також можна спростити, умовно поділивши табличку на кілька типів утворення форм цих дієслів. Спочатку запам'ятовуєш дієслова з трьома однаковими формами. Далі виділяєш групу дієслів, у яких збігаються друга та третя форми. До третьої групи можна віднести дієслова, які в Past Participle мають закінчення -en. І так далі, міні-груп можна створити безліч. Так уже не доведеться заучувати величезний список, шматочками запам'ятати буде набагато простіше.

Вчимо англійську мову, використовуючи пісні, фільми, подкасти та книги

Свого роду уроки англійської на додаток до занять із викладачем можна організувати самостійно. Не потрібно постійно вчитися за підручником, адже мова нам потрібна, щоб користуватися нею в побуті, на роботі, на відпочинку. То чому б не вчити одразу «в полі»? Почни з простого, підбери нескладні відео або адаптовані під свій рівень книги та приділяй їм трохи часу щодня. Не акцентуй увагу на кожному слові, намагайся вловлювати контекст повністю. Деякі слова будуть запам'ятовуватися через повторення, а деякі будуть зрозумілі з контексту навіть без перекладу. Вивчаючи цікавий контент, ти запам'ятовуватимеш не просто слова, а одразу готові конструкції, з якими в тебе легко вийде будувати речення під час розмови.

Переглядаючи та читаючи різноманітний контент, ти не тільки прокачаєш пасивне сприйняття мови, але й тренуватимеш розмовну мову. Організуй собі домашнє заняття з читанням вголос: така вправа чудово допомагає виробити гарну чітку артикуляцію та навчитися швидко розмовляти.

Наступний рівень після відео та фільмів – подкасти. Слухати іноземну без картинки набагато складніше, але якщо взяти нескладні теми, можна добре пропрацювати аудіювання. Ось деякі подкасти, які варто послухати тим, хто вчить англійську мову:

 • Easy Stories in English; 
 • TedX; 
 • Learn English Vocabulary.

Вчимо англійську з сучасними технологіями 

Уроки в мовних школах вже давно перетворилися на цікаві інтерактивні заняття. Зверни увагу на сучасні технології і для планування додаткових самостійних занять.

 

Вчимо англійську: уроки на курсах і вдома, поради та лайфхаки - 4

 • Уроки у смартфоні

Добре доповнить уроки англійської мови в мовній школі або з репетитором твій смартфон. Вчити іноземну мову в ігровій інтерактивній формі у перервах між роботою чи в дорозі – цікаво та корисно. Навіть кілька нових вивчених слів або розбір одного правила наблизить тебе до мети. На смартфон можна завантажити застосунки для вивчення неправильних дієслів або додаток для формування та заучування своїх списків слів. Також можна встановити програми, в яких потрібно виконувати вправи на граматику та лексику з розбором пісень, уривків відео та іншим цікавим контентом. Обираючи додаток, в якому є дух змагань, ти отримаєш ще більший ефект, адже тебе затягуватиме: як у звичайній грі, тільки з користю для твоєї іноземної.

 • Вивчаємо англійську в соціальних мережах

Соціальні мережі почали забирати занадто багато часу, але щоб не втрачати хвилини дарма, пропонуємо скористатися ними для вивчення мови. Організувати урок англійської мови у соціальних мережах просто. Для цього можна використовувати звичайні платформи, де є чимало груп для людей, які вивчають мови та готові допомогти іншим з англійською. Також є спеціальні соціальні мережі, де система пропонує тобі обрати рідну мову та іноземну, яку ти хочеш вивчати. Тоді із запропонованих сторінок ти знайдеш людей, з якими можна говорити чи листуватися. У деяких випадках люди готові навіть перевірити твої тексти або виконані вправи.

Ще одна платформа, за допомогою якої можна знайти нових знайомих із різних країн – CouchSurfing. Ти можеш запропонувати іноземним туристам зупинитися в тебе вдома або ж просто зустрітися і провести екскурсію містом. Під час особистого спілкування легко тренувати розмовну англійську, плюс розширювати світогляд і дізнаватися про нові культури. Головне – не бійся говорити і помилятися, адже на помилках навчаються, а подолавши мовний бар'єр, ти відкриєш нові можливості.

Поділися с друзями