Практично кожен студент курсів англійської зазнає труднощів із запам'ятовуванням нової лексики, особливо коли список нових слів за урок занадто довгий. У цій статті ми розповімо про методики, які допомагають швидко вивчити велику кількість слів.

Як швидко вивчити слова англійською?

Алгоритм простий – що більше часу ви присвячуєте англійській мові та що частіше вчите нові слова, то швидше вони запам'ятовуються. Адже вкрай важливо не просто намагатися швидко вивчити слово (зазубрити), але й одразу ж використовувати його в контексті. Саме за таким принципом будуються заняття на мовних курсах, в тому числі інтенсивних. На кожному новому занятті враховується лексика, вивчена студентами на минулих заняттях, є вправи для її повторення. Але якщо і з такою методикою вам важко запам'ятовувати нові слова, скористайтеся декількома підказками.

 

Методики, що допомагають швидко вивчити слова англійською

Щоб запам'ятовувати нові слова та правила в англійській, їх потрібно розуміти, а не зубрити
 

1. Створюйте смислові картки

З одного боку картки напишіть слово англійською, з іншого – його значення, теж англійською, як у тлумачному словнику. Намагаючись не просто запам'ятати переклад, а занурюючись у сенс, ви швидше вивчите слово.

Картки також допоможуть швидко вивчити часи в англійській мові. З одного боку пишете назву часу, а з іншого – його формулу або особливості та приклад.

2. Будуйте асоціативні ланцюги

Асоціації – найкращий спосіб запам'ятати незнайомі англійські слова та розвинути уяву. Наприклад, беремо слово pleasure (задоволення). Щоб швидко вивчити слово англійською, будуємо асоціацію: для мене задоволення – це лежати на ліжку після важкого робочого дня. А слова «лежати», «полежати» досить схожі на pleasure.

3. Враховуйте канали сприйняття інформації

Добре запам'ятовуєте на слух? Слухайте аудіоуроки англійської мови. Вдається ефективно вчити слова через візуалізацію? Створюйте і запам'ятовуйте онлайн-картки. Переважає тактильний канал? Записуйте нову англійську лексику в блокнот від руки, обов’язково з прикладами.

Як швидко вивчити часи в англійській мові?

Із граматикою трохи важче, ніж з окремими словами. Тут особливо важливо не просто заучувати, а розуміти суть. Найкраще вчити граматичні часи в англійській мові на курсах. Програма курсів англійської побудована так, щоб ви поступово розбирали всі часи, періодично повторюючи та закріплюючи інформацію.

 

Методики, що допомагають швидко вивчити слова англійською - 2

 

Але ось вам лайфхак, якщо на тривале вивчення часу немає: замість 12 формул часів, можна запам'ятати основні 4, головне – зрозуміти логіку їх застосування. Поділіть часи на чотири аспекти: Simple, Continuous, Perfect, Perfect Continuous. Дізнайтеся, в яких випадках використовується кожен із них, які дії вони позначають і які часові маркери їм притаманні. Пропишіть власні приклади на кожен час. Так ви не тільки швидко розберетеся з усіма Present Perfect і Past Continuous, а й назавжди зрозумієте, який час коли використовувати.

Поділися с друзями