Більшість студентів приходить до мовних київських шкіл для того, щоб продовжити вчити англійську, з якою у звичайній середній школі не склалося. Але є люди, які у шкільні роки вивчали німецьку чи французьку, а тому хочуть розпочати вивчення англійської буквально з нуля. Як діяти в такій ситуації та чому важливо записатися до школи англійської в Києві, а не вчитися вдома самостійно, розповідаємо у свіжому матеріалі.

Зміст

1. Піти до школи англійської в Києві чи вчитися самостійно?

2. Як обрати хорошу київську школу для вивчення англійської мови?

3. Перш ніж записатися до школи: знайомство з мовною базою

4. Чого очікувати від занять у мовній школі англійської в Києві?

Піти до школи англійської в Києві чи вчитися самостійно?

Інтернет переповнений матеріалами про вивчення англійської мови. Тому багатьом киянам може здатися, що самостійне навчання – найоптимальніший шлях, який допоможе заощадити гроші. Але якщо порівнювати самонавчання з тим, що можуть дати київські школи – різниця вийде дуже солідною, і зовсім не на користь домашнього навчання без викладача.

Щоб не бути голослівними, ми порівняли вивчення англійської мови в спеціалізованій школі та вдома без помічників за кількома головними критеріями.

 1. Мотивація

У школі англійської в Києві ти вчишся за стабільним графіком у групі з іншими людьми. Все це пробуджує мотивацію вчитися, старанно виконувати домашні заняття, щоб не бути гіршим за інших. Також мотивація може збільшуватися від контакту з викладачем та того, наскільки він допомагає та підтримує тебе.

У разі самостійного навчання ти сам(а) складаєш графік роботи над навчальними матеріалами, а тому можеш скасовувати або переносити заняття. І оскільки ніхто не контролює цей процес, більшість студентів згодом починають дедалі рідше займатися, повністю закидають англійську мову або записуються до київської школи.

 1. Пошук навчальних матеріалів

Приходячи до школи, ти одразу отримуєш грамотно розроблену навчальну програму, над якою працювали досвідчені методисти та викладачі. Кожен урок складено так, щоб доповнювати знання з попереднього, тим самим дозволяючи студентам глибоко вивчати мову та її особливості.

Навчаючись удома, ти хоч і можеш знайти в інтернеті повноцінний курс з англійської, ніхто не дасть тобі гарантії, що він був складений командою кваліфікованих педагогів і підійде тобі. Найчастіше студенти самі підбирають для себе матеріали для занять, у результаті отримують часткові та уривчасті знання.

 1. Виправлення помилок

У школі англійської в Києві завжди є досвідчений викладач, який вкаже на помилки та допоможе їх виправити, а також навчить уникати їх у майбутньому.

Якщо ж ти відмовляєшся від київських шкіл англійської, то залишаєшся і без наставника, котрий зможе на перших етапах вивчення мови виправляти твої помилки. А переучувати неправильно вивчений матеріал – складне завдання, для якого, як не крути, буде потрібен вчитель.

 1. Приклад для наслідування

Знову ж таки зупинимося на важливості ролі викладача, який не тільки допомагає вникати в усі таємниці англійської мови, а й стає для студентів із Києва прикладом для наслідування у вимові та не лише. Також прикладом на курсах можуть стати й старанніші одногрупники.

Якщо ти вчишся самостійно, то все одно можеш знайти приклад для себе. Ним може стати, наприклад, блогер, який зміг опанувати мову та використовує її в подорожах чи роботі. А правильну вимову можна спробувати поставити за допомогою носіїв із фільмів.

 1. Практика

Основне завдання шкіл англійської – це знайомство студентів з азами мови, а також надання можливостей для практичного використання отриманих знань. Адже навичку ми отримуємо не тоді, коли вивчаємо правила чи вордлісти, а коли починаємо використовувати все це в реальному спілкуванні.

Наодинці з собою практикуватися не вдасться, тому слід знайти співрозмовників для спілкування англійською в реальному житті чи інтернеті. Серед них можуть бути носії мови. Для цього рекомендуємо записатися на розмовні клуби. Але врахуй, що якщо ти запишешся на курси, школа сама надасть тобі безкоштовний доступ до таких клубів.

 1. Розвиток

Викладач школи англійської в Києві обов'язково порадить додаткові способи вдосконалення знань та навичок. Наприклад, порекомендує конкретну книгу для поповнення словникового запасу або запропонує цікаве завдання для прокачування навичок використання англійської мови. Усе це необхідно для різнобічного розвитку.

В разі самостійного навчання відсутній фахівець, здатний оцінити твої знання англійської. Відповідно, так важче розвиватись в англійській мові та вдосконалювати навички спілкування. Вихід – це подорожі англомовними країнами або ж мовний курс прямо в Києві.

 

Школа англійської в Києві: як вчити мову з нуля - 2

Самостійне навчання англійської в рази поступається навчанню в школах англійської – воно менш ефективне

 

При цьому ми не беремося стверджувати, що самостійне вивчення англійської – безглузде та марне заняття. Є люди, яким вдається вивчити мову без допомоги наставників або з частковою підтримкою. Але якщо ти розумієш, що результат у разі самостійного навчання так і не приходить – все ж таки рекомендуємо записатися до відповідної київської школи та вчитися під наглядом спеціаліста. Так тобі точно буде простіше, а робота піде швидше.

Як обрати хорошу київську школу для вивчення англійської мови?

Наважившись піти до київської школи англійської, ти стаєш перед дилемою, який навчальний заклад обрати. Адже в Києві працює величезна кількість шкіл іноземних мов, які проводять підготовку за різними напрямами та методиками. А ще вони відрізняються форматом роботи, тривалістю занять, інтенсивністю та розмірами груп. Але ми дамо тобі кілька головних орієнтирів, які допоможуть звузити коло пошуку до однієї школи.

 1. Визначся із власними цілями

Будь-яка діяльність виконується набагато легше та приносить більший ефект, якщо виконавець має конкретну мету. Адже якщо вирушити в дорогу без мети, можна випадково потрапити до Риму. Аналогічно справи й із вивченням англійської в найкращих школах Києва. Ось найбільш популярні цілі, яких хочуть досягти київські студенти, записуючись до мовної школи:

 • вивчити англійську мову, щоб використовувати її у роботі – у такій ситуації слід йти на корпоративні або спеціалізовані мовні курси для конкретної професії;

 • підтягнути знання, щоб почуватися комфортно в подорожах – підійде базовий або інтенсивний курс залежно від доступної кількості часу й «терміновості» мети;

 • підготуватися до складання іспитів з англійської мови – потрібна школа з підготовчими курсами до відповідних іспитів.

Як бачиш, цілі вивчення мови можуть бути найрізноманітнішими. І школи англійської в Києві зможуть задовольнити будь-який запит. Головне – чітко його сформулювати, інакше можна піти зовсім не тією дорогою та втратити інтерес до навчання навіть на заняттях у найкращій школі Києва.

 1. Ознайомся з різними методами викладання

Чим хороший сучасний світ, то це доступністю різних педагогічних підходів у вивченні іноземних мов. Ось кілька найпопулярніших:

 • лексичний – фокус на вивчення базової лексики, після чого студенти мовної школи англійської в Києві переходять до практики, а граматиці приділяється менше часу;

 • природний – викладач пропонує студентам використовувати різноманітні лексичні конструкції у безпосередній мові, не перекладаючи слова та фрази, що використовуються;

 • методика, спрямована на виконання завдань – викладач дає студентам ситуацію та просить розіграти діалог на основі вже наявних знань, а потім розбирає з ними результат, пропонує нову лексику на обрану тему, щоб повторити аналогічний діалог із новими словами;

 • комунікативна – частково поєднує всі перераховані методики, оскільки зосереджена на тому, щоб київські студенти одразу використовували знання англійської мови на практиці.

Остання методика є найбільш універсальною, тому практично всі школи англійської використовують її в роботі зі своїми студентами. Можеш спробувати різні підходи, щоб знайти найбільш комфортний і ефективний у вивченні мови саме для тебе.

 1. Сходи на пробні заняття

Безкоштовні пробні заняття – це ідеальна можливість зрозуміти, з чого складається курс і як працює викладач. Тому обов'язково скористайся цією можливістю. На занятті ти зможеш:

 • відчути переваги навчання з викладачем;
 • виділити особливості методики, що використовується школою;
 • відчути, наскільки ефективніше працювати у групі, ніж одному;
 • оцінити, наскільки менше втоми викликає процес навчання мови, якщо заняття розроблене та структуроване методистами.

Також перед пробним мовним заняттям ти зможеш пройти письмовий та усний тест на визначення рівня знань мови. Тест необхідний для того, щоб підібрати максимально комфортну для тебе групу.

 

Школа англійської в Києві: як вчити мову з нуля - 3

 1. Обери: онлайн або офлайн

Практично всі школи англійської в Києві працюють у двох форматах – офлайн, коли студенти займаються в офісі курсів разом із викладачем, або онлайн, коли аналогічний процес здійснюється за допомогою віртуальних платформ. З упевненістю можемо сказати, що обидва напрями є однаково ефективними для вивчення англійської мови. Вибір залишається лише за тобою. Відштовхуйся від своїх звичок та обсягу вільного часу. Порівняємо різні формати.

Офлайн:

 • потрібно закладати час на дорогу до мовної школи англійської в Києві та назад, враховувати київські затори, доведеться пропускати заняття у разі поїздки до іншого міста, хвороби;

 • живе спілкування з викладачем та одногрупниками може як підбадьорювати та більше включати у процес, так і навпаки – викликати дискомфорт;

 • в офісі київської школи ти зможеш повністю включитися в навчання, оскільки зовнішні фактори тут не зможуть відволікати;

 • якщо ти щось не встигаєш записати або не розумієш, перепитати викладача можна одразу;

 • зазвичай навчання у школах Києва офлайн коштує трохи дорожче, ніж дистанційні уроки.

Онлайн:

 • займатися можна будь-де, де є інтернет (як мінімум, мобільний). Також продовжувати навчання студенти можуть у відпустці, у відрядженнях. Час, який міг би піти на дорогу до школи, можна витратити на виконання домашніх завдань;

 • для багатьох людей онлайн-формат роботи стає фактором «полегшення» – вони швидше долають страх заговорити англійською, оскільки менше соромляться;

 • якщо займатися вдома, важливо грамотно облаштувати свій робочий простір, виключити всі можливі фактори, що відволікають, адже онлайн зосередитися на процесі зазвичай складніше;

 • всі матеріали з уроків у київських школах англійської залишаються у твоєму кабінеті на онлайн-платформі для навчання, тому ти можеш переглядати заняття та повторювати новий матеріал;

 • онлайн-навчання в Києві практично завжди дозволяє заощаджувати гроші.

Знову ж таки радимо спробувати два формати роботи на пробних заняттях, щоб вирішити остаточно. Також ти можеш комбінувати або змінювати формати від семестру до семестру.

 1. Порівняй найкращі київські школи між собою

Коли ти вже знаєш, навіщо тобі потрібна англійська і як саме ти її збираєшся вчити, залишається перебрати школи Києва. Для цього радимо порівняти, що саме вони пропонують:

 • яка тривалість семестрів;
 • скільки занять проводиться протягом тижня, скільки часу триває кожне заняття;
 • скільки коштує одна година навчання;
 • скільки студентів набирають у групу.

Також не забудь почитати відгуки про школи англійської в Києві – враження реальних студентів важливі. Коментарі про одну школу можуть бути різними і навіть протилежними. І це нормально, оскільки однакових людей не буває, у кожного свої уявлення про навчальний процес та свої особливості. І все ж таки стався до відгуків максимально критично та краще читай їх не на сайті школи, а на її сторінці в Facebook і Google Maps.

 

Школа англійської в Києві: як вчити мову з нуля - 4

Обираючи школу англійської в Києві, обов'язково розглянь можливість вивчення мови онлайн

Перш ніж записатися до школи: знайомство з мовною базою

Якщо ти зовсім новачок в англійській, перед першим заняттям можна (але не обов'язково) ознайомитись із мовою. Завдяки цьому ти впевненіше почуватимешся на першому уроці та не захочеш одразу ж кидати київську мовну школу англійської через масу інформації та стрес.

 1. Алфавіт

Єдине, що необхідно зробити київському студенту-початківцю, – це запам'ятати, як виглядають літери та як кожна з них називається. Подивись ролики на YouTube – підійдуть навіть дитячі відео, де алфавіт вивчається на прикладах і з яскравими картинками. Погодься, коли ти починаєш вчити щось нове, ти справді стаєш схожим на маленьку дитину, яка лише починає робити перші кроки. Дивлячись відео з алфавітом, записуй літери з транскрипцією від руки до блокноту. Завдяки дрібній моториці мозок більше включається в роботу, і ти краще запам'ятовуєш новий матеріал. Не лінуйся використовувати цю особливість людського тіла та пам'яті на заняттях у школі англійської, щоб краще запам'ятовувати нове та досягати більш високих результатів.

 1. Транскрипція та правила читання

За достатньої кількості вільного часу та бажання майбутній студент київської школи може ознайомитися з основними правилами читання. Як своєрідний посібник знову ж таки варто використовувати доступні відео з YouTube або словники. Радимо користуватися онлайн-словниками, де є функція прослуховування вимови.

 1. Базова лексика

Для першого заняття можна запам'ятати лише:

 • часто використовувані займенники;
 • назву своєї професії;
 • слова для позначення своїх захоплень;
 • число, яке означає твій вік;
 • мету, для якої тобі знадобилася школа англійської в Києві, в одному-двох словах.

Ці базові слова вже дозволять тобі розповісти про себе англійською при знайомстві з групою та викладачем. Не хвилюйся про те, що твої фрази можуть виявитися неправильними з граматичної точки зору. Головне – зробити перший крок, а там уже підключиться викладач, який навчить тебе правильно складати речення.

 1. А як щодо граматики?

Якщо найближчим часом ти плануєш розпочати навчання на київських мовних курсах, під час підготовки до них тобі не обов'язково витрачати час та сили на граматичні правила. Натомість просто намагайся читати найпростіші фрази та запам'ятовувати їх. Пізніше під час занять викладач пояснить тобі, наприклад, чим відрізняються дві практично ідентичні фрази:

 • I am in London.
 • I was in London.

Уважні новачки здогадалися, що в першому реченні спікер знаходиться в Лондоні прямо зараз, а в другому – розповідає, що був у Лондоні колись у минулому. Але не думай про це зараз – у мовній школі викладач все детально пояснить.

Чого очікувати від занять у мовній школі англійської в Києві?

Насамперед не поспішай перекладати відповідальність за свій успіх чи провал на викладача. Так, він несе частину відповідальності за результати своїх студентів, але друга – і основна – частина лежить на твоїх плечах. Щоб вивчити іноземну мову на курсах, дотримуйся таких рекомендацій:

 • демонструй активність під час занять – так ти отримаєш більше практики та зможеш вчасно коригувати свою англійську, дослухаючись до зауважень наставника;

 • не соромся ставити запитання, якщо щось незрозуміло – ти ж платиш за навчання у школі, тому сміливо бери від нього максимум (і викладач у цьому зацікавлений);

 • старанно виконуй домашні завдання від школи англійської, повторюй пройдений матеріал, готуйся до нових занять – така самостійна робота дасть ефект;

 • ходи на розмовні клуби та тренінги, які пропонує твоя київська школа, щоб більше практикувати англійську;

 • знайди співрозмовників, щоб спілкуватися англійською в максимально неформальній обстановці, наприклад, у соціальних мережах;

 • запропонуй своїм київським друзям піти вчитися разом з тобою, щоб у компанії та дружній підтримці не розгубити мотивацію, а ще тримати себе в тонусі себе за допомогою конкуренції.

А ще пам'ятай, що після завершення курсу ти пройдеш тест на знання мови та побачиш, наскільки розвинулися твої навички. Плюс практично всі київські мовні школи видають випускникам сертифікати, які будуть дуже доречними в папці з резюме. Успіхів тобі у вивченні мов!

Поділися с друзями