Сьогодні ти можеш вчити англійську онлайн в будь-якому місці та в зручний для тебе час. Уроки на зразок шкільних давно залишилися позаду. Тепер студент будь-якого віку, з будь-яким завантаженням і запитами може знайти для себе курси та вчити англійську саме для своєї конкретної мети. Головне – правильно цю мету визначити та скласти план.

Зміст

1. Організація системного вивчення англійської онлайн

2. Як вивчати англійську онлайн: лексичний запас

3. Вчимо англійську онлайн: граматика

4. Розмовна англійська онлайн 

 

Як вчити англійську онлайн результативно: поради та інструменти

Вчити англійську онлайн під силу кожному

Організація системного вивчення англійської онлайн 

Успіх будь-якої справи залежить від її організації. Хаотично вчити англійську онлайн можна, але результат буде такий же. Ти знатимеш деякі слова та правила, але правильно розмовляти й розуміти іноземців не зможеш. Якщо рішення вчити англійську вже прийнято, налаштуйся на систематичні заняття без перенесень і пропусків. Тільки так результат буде швидким та ефективним.

 1. Ставимо ціль і визначаємо мотиви

Починати вчити англійську онлайн варто тільки після того, як ти даси відповідь на запитання: «Навіщо я це роблю?». Якщо твоя відповідь: «Для себе», – шанси швидко та якісно вивчити іноземну мову одразу знижуються. Важливо ставити конкретні цілі із зазначенням термінів.

Став цілі за технологією SMART. Так вивчати англійську онлайн буде простіше, а результати ти зможеш відслідковувати короткими спринтами. Технологія SMART застосовується у бізнесі для підвищення ефективності результатів. Назва вже говорить сама за себе (smart – розумний). Але крім значення слова, це ще й абревіатура, в яку зашиті критерії ефективної постановки цілей.

 • S – Specific – починаючи вивчати англійську онлайн, окресли собі бажаний результат. Наприклад, високий бал за міжнародний іспит, перегляд конкретних фільмів в оригіналі, вільне спілкування з іноземцями у закордонних поїздках, нова робота, де потрібне знання мови, тощо.

 • M – Measurable – конкретизуй свою мету так, щоб її можна було виміряти. Наприклад, за шість місяців підвищити свій рівень англійської до Upper-Intermediate або наприкінці року скласти міжнародний тест IELTS не менше ніж на сім балів. Це можуть бути менш амбітні, але вимірні цілі – подивитися два фільми англійською мовою без перекладу та прочитати одну книгу в оригіналі під час навчання.

 • А – Achievable – не потрібно хапати зірки руками, важливо не перестаратися та ставити досяжні цілі. Оціни свої реальні можливості та розпиши реальні цілі. Не плануй вивчити за один раз список зі 150 слів, краще намагайся вчити по 5-10 англійських слів щодня. Вивчити всю граматику та вільно заговорити за місяць чи два з нуля теж навряд чи вдасться. А поставивши нереалістичну мету, ти можеш втратити віру в себе, так і не вивчивши англійської мови.

 • R – Relevant – починати вчити англійську онлайн важливо з релевантних цілей. Рішення прочитати підручник з усіма правилами граматики за тиждень без практики та нових слів не дасть особливого результату. Ставлячи собі мету, думай, що тобі це дасть?

 • T – Time-bound – завжди прописуй часові межі для досягнення своєї мети. Онлайн вивчати англійську можна нескінченно, а щоб результат був бажаним, обмежуй себе і став завдання на конкретний період. Наприклад, розібрати чотири граматичні теми за місяць, прочитати п'ять текстів у бізнес-виданнях за два тижні, прочитати книгу англійською за два місяці.

Під час онлайн-вивчення англійської використання техніки SMART допомагає в рази прискорити час досягнення мети.

 1. Робимо календар та плануємо навчання

Дистанційне вивчення англійської потребує систематичності. Пропускаючи заняття на онлайн-курсах, ти відсуваєш свою мету та нівелюєш зусилля, витрачені на попередні заняття. Краще вчитися регулярно, приділяючи менше часу підготовці або домашці, ніж раз на тиждень, але сидячи над англійською цілий день. Починаючи вивчати англійську онлайн на курсах, одразу забий у календарі час на всі заняття та самопідготовку. Планувати день буде легше, якщо в тебе вже з самого початку буде визначений часовий слот для англійської мови.

Визнач пік ​​своєї продуктивності, коли інформація засвоюється найлегше і твоя голова добре працює. У такий час найкраще планувати заняття на онлайн-курсах та самостійну підготовку. Любиш вчитися вранці? Обирай ранкові заняття онлайн перед роботою або повторюй нові слова та правила за чашкою кави. Також можеш почати читати вранці новини онлайн англійською мовою. Продуктивність підвищується увечері? Підключайся до курсів після роботи, доповнюй онлайн-заняття з англійської мови переглядом серіалів або фільмів в оригіналі перед сном. Для початку використовуй англійські субтитри та виписуй нові слова, але без перекладу рідною мовою, а з поясненнями англійською.

Внеси до свого розкладу також відвідування розмовних клубів або інших англомовних заходів. Це чудовий бонус до основних онлайн-занять з англійської мови, який допоможе подолати мовний бар'єр, навчить красиво говорити і розуміти мову іноземців.

 

Як вчити англійську онлайн результативно: поради та інструменти - 2

Плануй кожне заняття заздалегідь

 1. Тобі точно потрібні онлайн-курси англійської мови чи можна вчитися самостійно?

Вивчити англійську мову самостійно можливо, але це піде набагато більше зусиль і енергії. Багато хто починає вивчати англійську онлайн за додатками або освітніми сайтами, але вже через кілька тижнів кидає. Щоб вчити англійську самому, потрібно мати чіткий план і залізну силу волі, чого вистачає далеко не всім. Головна проблема самостійного навчання – самоперевірка. Адже виправити свої помилки без допомоги фахівця важко, а міцно завчені неправильно слова чи правила у майбутньому буде непросто виправити. Щоб не робити подвійну роботу, обирай хороші курси англійської онлайн.

Перед початком навчання онлайн твій рівень англійської мови перевірять професійні викладачі. Якщо ти чітко опишеш свою мету та запити, вони запропонують оптимальний курс під твій рівень та потреби. Вивчати онлайн англійську не складніше, ніж офлайн, групи зазвичай набирають невеликі, а заняття інтерактивні та цікаві.

У тебе постійно будуть партнери, щоб потренувати розмовну англійську, а також викладач, який направить, дасть потрібну пораду та виправить помилки. Онлайн-платформи для навчання дозволяють ділити студентів на пари чи групи. Так ти постійно тренуватимешся з різними людьми, слухаючи різний темп і вимову. Такий шлях вивчення англійської найоптимальніший для зайнятих людей, які цінують свій час і хочуть швидко досягти своєї мети.

 1. Обираємо курси для вивчення англійської онлайн

Вибір курсів англійської онлайн – завдання, яке потребує особливої ​​уваги. На ринку освітніх послуг зараз багато пропозицій навчання в онлайн-режимі. Вибрати варто з найкращих та перевірених шкіл.

Для початку визнач свій запит: загальна англійська мова або спеціалізована для роботи чи підготовки до міжнародних іспитів. Далі перевір пропозиції в мережі, де є відповідний курс. Після цього вивчи рейтинги та відгуки про обрані мовні онлайн-курси. Звертай увагу на відгуки на спеціальних сайтах (наприклад, Englisher), у соціальних мережах та на картах Google. Порівняй різні рейтинги і визнач для себе дві чи три найкращі школи. Запишися на пробний урок у кожну з обраних шкіл, пройди тестування та поспілкуйся з адміністрацією чи викладачами. Дізнайся, скільки студентів у групі, на яких матеріалах побудована програма, на якій платформі проходять заняття, чи має школа інтерактивний підручник та особистий онлайн-кабінет для кожного студента.

Вартість також обговорюється під час співбесіди, навіть якщо на сайті школи вона вказана. Запитай про всі платежі, чи входять у них навчальні матеріали, чи можна платити помісячно або ж суму за курс потрібно внести одним платежем. Також порівняй вартість однієї години заняття у різних школах, адже курс може включати різну кількість годин. Також у вартість навчання в одних онлайн-школах англійської можуть входити різні додаткові майстер-класи або розмовні клуби, а на інших курсах – оплачуватись окремо.

Обираючи викладача для онлайн-навчання, не акцентуй увагу на пошуку носія мови, важливо звертати увагу на його кваліфікацію. Викладач, для якого англійська не рідна, може краще володіти техніками та методиками, ніж носій мови без диплома викладача чи філолога. Якщо все ж таки обираєш native speaker, уточни, чи є у нього досвід викладання, які методики він використовує у своїй роботі.

Під час пошуків онлайн-курсів англійської краще витрачати більше часу на перевірку школи, викладачів та програми, щоб не шкодувати про витрачені гроші.

Як вивчати англійську онлайн: лексичний запас

Вчити граматику без запасу слів важко, тому лексика не менш важлива за правила англійської мови. Але, як і в усьому процесі вивчення іноземної мови, тут є свої підходи.

 1. Вчимо слова в контексті

Запам'ятовувати нові слова найкраще допомагає контекст. Тож завжди намагайся будувати та записувати речення з новою лексикою. Але не варто вигадувати речення про сестру, якої в тебе немає, бери реальні та близькі тобі теми. Наприклад, робота, кіт, герой улюбленого фільму чи плани на найближче майбутнє. Так запам'ятати нове слово набагато легше.

Користуйся словником, щоб вивчати англійську онлайн. Наприклад, в Cambridge Dictionary можна знайти значення слова та його приклади, а також прослухати правильну вимову. Також у словнику можна знайти списки найуживаніших слів, на які варто звернути увагу.

 

Як вчити англійську онлайн результативно: поради та інструменти - 3

Вчи англійську онлайн з інтерактивними словниками та додатками

 1. Візуалізуємо нові слова

Візуальні асоціації допомагають вивчити англійську онлайн якісно та надовго. Цей метод підходить для складних слів, які не вдається запам'ятати. Зв'яжи таке слово з іншим схожим словом у рідній мові, намалюй картинку в голові – і тобі буде куди простіше його згадати.

Дієвий спосіб вивчати слова онлайн – за допомогою Qizlet. Крім створення власних списків слів для вивчення, до кожного слова ти можеш прикріпити картинку-асоціацію. Переглядаючи картки, щоразу ти будеш з більшою легкістю згадувати слова.

 1. Інтервальне повторення нових англійських слів

Вчити англійську онлайн можна легко, адже є тисячі інструментів для полегшення процесу. Але тих, хто тільки починає вивчати іноземну мову, деякі програми можуть завести в глухий кут. Студент може активно вчити список слів сьогодні й ніби добре все запам'ятовувати, але забуває повторити їх наступного дня. Можливо, в пасивному словниковому запасі вся ця лексика і залишається, але в потрібний момент ти навряд чи згадаєш потрібне слово. Щоб усі слова, вивчені онлайн, перебували в активному запасі, варто їх періодично повторювати. Використовуй ті ж додатки, просто повторюй нові слова наступного дня, потім через тиждень і закріпи через місяць. Ефект від інтервального повторення буде колосальним, а зусиль витрачено мінімально.

 1. Використовуємо мобільні додатки

Ми вже згадували про застосунок Quizlet, щоб вчити онлайн англійські слова. Ось ще кілька програм для легкого запам'ятовування нових слів.

 • Lingualeo – одна з найпопулярніших програм для навчання. Вчися за піснями, відео та іншими цікавими матеріалами. Стеж за своїм рейтингом і відкривай нові рівні, як в іграх.

 • Easy Ten – завантажуй додаток онлайн, аби щодня поповнювати свій лексичний запас на 10 нових слів. Так за кожен місяць ти вивчатимеш по 300 нових слів. Непогано, правда?

 • Words – ще один застосунок, що дозволяє легко поповнювати свій словниковий запас. Тут понад 8000 слів, які подаються за рівнем та потребами користувача. Якщо виникають проблеми зі словом, програма допоможе звернути на нього особливу увагу й точно вивчити.

 • WordBook – онлайн-словник, який не просто підкаже переклад, але й допомагатиме у виправленні помилок, а також пропонуватиме вчити по одному новому англійському слову на день.

Часто школи англійської мови пропонують користуватися спеціально розробленими онлайн-платформами. Там кожен знайде матеріали під свій рівень, тренажери для нових тем і списків слів, а також тести для перевірки.

 

Як вчити англійську онлайн результативно: поради та інструменти - 4

Вчити англійську онлайн за допомогою застосунків просто, переконайся в цьому

 1. Пасивне вивчення англійських слів онлайн

Активно вивчати онлайн англійські слова – обов'язково, але пасивне вивчення теж не зашкодить. Вчи англійську, відпочиваючи. Увечері дивись цікаві серіали чи фільми. Нові слова в контексті часто зрозумілі й без перекладу, а якщо вони повторюються, запам'ятати їх просто. До того ж, ти розумієш ще й контекст, у якому певні слова вживаються. Цілі граматично правильні конструкції запам'ятовуються без зайвих зусиль. Читання статей, книг і блогів – це також чудове пасивне вивчення, так ти ще й візуально запам'ятовуєш нові слова.

Але, звичайно, щоб помітно прогресувати, намагайся використовувати англійську мову на практиці якнайчастіше.

Вчимо англійську онлайн: граматика

Вчити граматику англійської онлайн можна інтерактивно, не зациклюючись на книжкових формулюваннях правил. Використовуй ті ж принципи, що й для вивчення нових слів, коли вчиш граматику. Знайди асоціації в рідній мові, створи контекст і кілька речень на кожне правило, використовуй додатки й багато тренуйся.

Додатки для тренування граматики онлайн

Вчити граматику англійської можна не тільки на курсах, але й тренуючись самостійно онлайн. Повноцінне заняття з викладачем такі тренажери не замінять, але допоможуть додатково засвоїти новий матеріал і довести його до автоматизму.

 • ED Courses – програма, яка допомагає комплексно вивчати англійську. Обери рівень складності, який відповідає твоїм знанням, щоб тренувати нові граматичні правила та вчити слова.

 • Learn English Grammar – додаток, з яким вивчати англійські правила онлайн виходить легко та продуктивно. Програма налічує понад 150 тем та підійде студентам, які вже мають певний багаж знань. Інтерфейс англійською, тому новачкам на елементарному рівні буде важкувато.

 • BBC Learning English – вивчай англійську онлайн на прикладах матеріалів BBC. Розвивай одразу всі навички: слухай або читай тексти, роби вправи і проходь тести для закріплення вивченого матеріалу. Це чудовий ресурс для вивчення ділової лексики.

Лише 15 хвилин на день додаткових занять у застосунках помітно покращать твою англійську.

 

Як вчити англійську онлайн результативно: поради та інструменти - 5

Дивимося навчальні відео на YouTube

Додатково можна дивитися короткі відео, де викладачі з різних країн пояснюють правила англійської. Оригінальні відео допомагають подивитися з іншого боку на деякі граматичні нюанси і краще запам'ятати правила, адже кожна людина сприймає інформацію по-своєму та проводить свої асоціації.

Розмовна англійська онлайн 

Правильна і красива мова англійською дається лише шляхом помилок та багатьох тренувань. Вчити англійську потрібно одразу ж практикуючись. На курсах онлайн не втрачай можливості висловити думку, взяти участь у дискусії. Відвідуй розмовні клуби від мовної школи або ходи на тематичні зустрічі онлайн чи офлайн.

Боїшся говорити з незнайомими людьми англійською мовою? Почни тренувати мову вдома. Читай вголос книги або статті, повторюй репліки із серіалів і просто вимовляй думки вголос англійською мовою. Нічого дивного! А далі вже доведеться почати спілкуватися: тільки постійно практикуючись, ти зможеш поставити вимову та припинити робити помилки.

Поділися с друзями