Як підтягнути розмовну англійську за допомогою улюблених шоу

Якби людина з минулого дізналася про існування інтернету й те, що з його допомогою можна отримати доступ до знань усього світу, вона б вважала сучасних людей наймудрішими істотами у всесвіті. Але, на жаль, ми не так активно користуємось доступними можливостями, як могли б. Хоча це цілком можна виправити. Хочеш підтягнути розмовну англійську, не виходячи з інтернету? Ця стаття для тебе.

Зміст

1. TV-шоу, YouTube-канали та подкасти – ідеальні джерела розмовної англійської

2. Як правильно вивчати англійську мову під час перегляду відео?

3. Що дивитися і слухати, щоб вивчити розмовну англійську?

4. Вчимо розмовну англійську мову з Джиммі Феллоном

 

Як підтягнути розмовну англійську за допомогою улюблених шоу

TV-шоу, YouTube-канали та подкасти – ідеальні джерела розмовної англійської

Ти, напевно, проводиш багато часу перед екраном ноутбука, телевізора та смартфона, переглядаючи розважальні відео або слухаючи подкасти. Так обирай контент англійською мовою, щоб регулярно слухати розмовну мову та запам'ятовувати нові слова! Адже часто на курсах англійської студенти вивчають більш офіційну мову, яка використовується в діловому середовищі.

Щоб зрозуміти, у чому полягає різниця між класичною та розмовною англійською мовою, порівняй дві фрази:

 • Hello, how are you today? I hope you’re doing well.
 • Hey man, what’s up? Everything good with you?

Обидві фрази можна перекласти так: «Привіт, як справи? Все добре?». Але вони звучать кардинально по-різному. Другий варіант і є прикладом розмовної мови («Чувак, як справи? Ти ок?»). Саме її ти можеш опанувати за допомогою розважального контенту.

Чому ми пропонуємо використовувати для розвитку розмовної англійської телевізійні програми, відео з YouTube та подкасти? Тому що такий формат інформації зможе викликати в тебе інтерес, і ти не закинеш заняття так само швидко, як підручник з англійської граматики. А ще розважальний контент допоможе:

 • розвинути навички слухання, які необхідні для правильного розуміння співрозмовника, який говорить англійською;

 • покращити власну вимову – адже що краща «наслуханість», то простіше тобі повторювати за носіями та відтворювати правильну вимову в розмовній англійській;

 • розширити лексичний запас – крім нових слів, ти будеш несвідомо запам'ятовувати цілі фрази й ідіоми, що дійсно використовуються (часто студенти, які навчаються за допомогою відео, не можуть дослівно перекласти певну фразу, але чудово розуміють її значення і доречно вживають);

 • навчитися швидко читати – у цьому тобі допоможуть субтитри мовою оригіналу, які можна виводити як до відео, так і до подкастів;

 • ознайомитися з різною вимовою оригінальної мови, сучасним сленгом – це найважливіше для розуміння розмовної англійської.

І загалом така практика допоможе тобі добре розуміти англомовних людей, вести довгі та глибокі розмови з носіями мови.

Чи має цей підхід до вивчення розмовної англійської недоліки? Не без цього.

 1. Щоб вивчати розмовну англійську за допомогою відео, необхідно мати базові знання. Як мінімум, тобі потрібно знати лексику та граматику рівня Intermediate чи Pre-Intermediate. Завдяки цьому ти вловлюватимеш тему розмови, а за допомогою субтитрів і словника розумітимеш деталі.

 2. Якщо просто будеш сидіти й дивитися поспіль сотні відео або слухати десятки подкастів, ти зможеш опанувати розмовну англійську мову, але процес буде дуже повільним. Щоб процес перегляду приносив реальну користь, потрібно підійти до цього максимально усвідомлено. Як саме це зробити – розповімо в наступному розділі цієї статті.

Зазначимо також, що цікавіше та корисніше вивчати розмовну мову разом із друзями чи наставником. Це необхідно для того, щоб швидше роз'яснювати для себе незрозумілі моменти, а також виправляти можливі помилки, які виникають у студентів.

Як правильно вивчати англійську мову під час перегляду відео?

Ми підібрали лише найпростіші та найдієвіші поради, які допоможуть тобі проводити час перед екраном з користю. Намагайся дотримуватись не однієї поради, а об'єднати їх у повноцінний комплекс. Так твоя розмовна англійська розвиватиметься швидше.

 1. Дивись із субтитрами (але тільки спочатку)

Якщо ти починаєш вивчати англійську мову або повертаєшся до навчання після тривалої паузи, сприймати і розуміти розмовну мову на слух буде важко. Деякі слова ти можеш пропускати або розуміти неправильно, тому така практика швидко набридне або почне дратувати. Щоб цю справу не кинути, вмикай субтитри.

Звичайно, і субтитри не допоможуть зрозуміти всі сказані слова та фрази англійською мовою. Але так їх можна одразу ж перекласти за допомогою словника. Ось тобі підказка: перекладати краще одразу цілу фразу чи речення, а не окреме слово, оскільки в розмовній англійській не завжди прийнятний дослівний переклад. Декілька прикладів:

Фраза

Дослівний переклад

Значення

piece of cake

шматочок пирога

щось дуже просте, з чим можна впоратися за дві секунди

bee’s knees

коліна бджоли

щось неймовірне, чого не існує або що не вкладається у рамки людського мислення

photobomb

фотобомба

фото, зіпсоване людиною, яка ненавмисно або спеціально потрапила до кадру

peanuts

арахіс

щось дуже дешеве, дуже низька заробітна плата

pear shaped

грушоподібна форма

щось пішло не так

earworm

вушний хробак

пісня, яка невгамовно крутиться в голові

wind up

заводитися

підколоти когось

 

Як бачиш, справи з англійською мовою не такі прості. Щоб розуміти співрозмовника та сотні прихованих смислів у тому, що він говорить, потрібно вивчити всі значення одного слова чи словосполучення. І без постійної практики, включаючи перегляд англомовного контенту, ти не зможеш упоратися із цим завданням.

 1. Використовуй навушники

Навіть якщо ти добре сприймаєш іноземну на слух, з різними акцентами та особливостями вимови може бути складно відрізнити один звук від іншого. Тут в опануванні розмовної англійської тобі допоможе, звичайно ж, практика та... навушники. Надягнувши навушники, ти відсічеш всі сторонні звуки і зосередишся виключно на розмовній мові людей, які говорять у відео. Згодом ти почнеш помічати, що твоя здатність сприймати та розуміти розмови носіїв мови покращується навіть без використання додаткового гаджета.

Застереження! Щоб навчитися сприймати розмовну англійську на слух, не потрібно виводити відео чи аудіо на повну гучність. Бережи свій слух і відтворюй записи з комфортною помірною гучністю.

 1. Став перегляд на паузу або перемотуй назад

Зручно розмістившись перед екраном, не забувай, що твоя головна мета – це не розвага, а вивчення розмовної англійської. Саме тому не поспішай додивитися відео до кінця. Радимо ставити відео на паузу, щоб:

 • перекласти незрозумілий шматочок;
 • виписати нові слова та дізнатися про їх додаткові значення за допомогою словника;
 • уточнити інформацію, що залишилася незрозумілою для тебе;
 • повторити за ведучим – так ти зможеш покращити свою вимову.

Якщо якийсь шматочок відео здався тобі незрозумілим, обов'язково промотай назад і подивися ще раз. Ти обов'язково винесеш з відео більше інформації, а твоя розмовна англійська перейде на новий рівень за кілька місяців.

 1. Користуйся словником

Так, словник має бути завжди під рукою. Навіть якщо ти в цілому розумієш суть відео, все ж таки періодично зазирай у словник, щоб:

 • дізнатися інші значення будь-якого слова, тим самим розширюючи свій словниковий запас і світогляд;
 • побачити приклади використання слова в інших реченнях;
 • подивитися транскрипцію, щоб правильно вимовляти слово.

Також корисно вести власний словник, записуючи в нього від руки, наприклад, сленгові слова розмовної англійської мови. Як відомо, завдяки руху рук і дрібній моториці в мозку активується більше центрів, ніж при простому повторенні слова про себе чи вголос. Відповідно, завдяки запису нова лексика англійської мови «вбиратиметься» у твою пам'ять інтенсивніше.

 1. Дивись одне й те ж шоу щодня

По-перше, щоденна робота над розмовною англійською – це головна запорука твого успіху. По-друге, якщо ти тільки починаєш, є сенс дивитися лише один канал чи одне шоу, щоб звикнути хоча б до вимови кількох людей. Ти з власного досвіду знаєш, що одна людина часто використовує в розмовній мові обмежену кількість слів і ідіом. Тому якщо ти дивитимешся одне шоу з одним ведучим, поступово вивчиш усі його улюблені фразочки та почнеш розуміти їх без субтитрів і словників. Щойно цей рівень буде пройдено, переходь на інші шоу, щоб звикати до вимови та розмовної англійської інших людей.

У деяких випадках корисно переглядати один випуск кілька разів. Тобі буде приємно помічати, наскільки легше і глибше ти розумієш розмови й наскільки рідше тобі доводиться зазирати в рядок із субтитрами та словник.

 

Як підтягнути розмовну англійську за допомогою улюблених шоу - 2

Хоча телебачення стає менш популярним, це ідеальне джерело розмовної англійської мови

 1. Відвідуй курси розмовної англійської мови

Перегляд шоу – це пасивна практика англійської мови. Якщо ти хочеш не просто розуміти мову, а й активно її використовувати в роботі чи подорожах, радимо все ж таки записатися на мовний курс. Разом із викладачем та іншими студентами ти будеш:

 • поетапно вивчати граматику й одразу ж застосовувати знання на практиці;
 • багато спілкуватися для відпрацювання ідеальної вимови;
 • долати психологічні обмеження: страх зробити помилку, бути незрозумілим;
 • структуровано вивчати нову лексику, занурюючись у різні теми.

Радимо записуватися безпосередньо на курси розмовної англійської мови. На них ти вивчатимеш саме розмовну лексику, а заняття на 80% складатимуться зі спілкування з іншими студентами.

Якщо ти будеш структуровано вивчати англійську на мовних курсах, паралельно практикуючись за допомогою цікавих відео, ти забезпечиш собі повне занурення в мовне середовище в межах рідного міста. Зваж на те, що курси розмовної англійської проводяться не тільки очно, але й онлайн. Отримуй якісні знання незалежно від того, де ти живеш.

Що дивитися та слухати, щоб вивчати розмовну англійську?

Обирай те, що тобі дійсно подобається і допоможе поринути в розмовну англійську. Любиш стендап – дивись виступи найкращих британських та американських коміків. Тільки пам'ятай, що їхня мова буде моментами справді складною для розуміння, а гумор відрізнятиметься через інший контекст. Розглянь кілька варіантів шоу, в яких можна почути розмовну мову та справжніх нейтів спікерів, та обирай ту, яка тобі найбільш зрозуміла та цікава.

Якщо ти запишешся на мовний курс, щодо вибору корисного контенту можеш проконсультуватися зі своїм викладачем. Знаючи твій рівень володіння англійською мовою, він підбере найоптимальніші варіанти телешоу.

 

 

У нас також є невеликий список відео, які підійдуть одночасно для розваги та вивчення розмовної англійської.

 1. TV-шоу

Ось безпрограшні варіанти шоу, за допомогою яких студенти вивчають розмовну англійську мову вже не перший рік:

 • The Tonight Show – легендарне телевізійне шоу з веселуном Джиммі Феллоном, на яке він запрошує найвідоміших селебрітіз і постійно жартує;

 • The Ellen DeGeneres Show – розмовне шоу з комікесою, яка любить покепкувати зі своїх гостей;

 • The Voice – популярне шоу, в якому відомі музиканти формують команди зі співаків-початківців і допомагають їм будувати власну музичну кар'єру;

 • Comedy Central – це телеканал, який транслює гумористичний контент і просто рясніє сленговими фразами розмовної англійської;

 • Travel Man – програма, в якій ведучий разом із відомою зіркою подорожує світом і відкриває нові місця;

 • Chopped – американське кулінарне шоу, в якому можна повболівати за учасників, дізнатися рецепти нових страв і величезну кількість розмовних слів.

Випуски всіх перерахованих програм можна знайти в інтернеті. Найзручніше вивчати розмовну англійську з субтитрами за допомогою YouTube, про який йтиметься далі.

 1. YouTube-канали

Якщо у тебе в підписках є парочка десятків YouTube-каналів українською та російською, то англомовних каналів на такі ж теми буде вдвічі більше. Ось кілька прикладів каналів для вивчення розмовної англійської:

 • Luisito Comunica – захопливий канал про подорожі по всьому світу очима однієї людини;

 • MrBeast – легкий контент від дуже кумедного хлопця, який щоразу приймає найбезглуздіші виклики у всьому світі;

 • VanossGaming – канал для тих, хто обожнює відеоігри та готовий заради них вивчити англійську мову;

 • ExplosmEntertainment – ​​милі анімаційні комікси, в яких також звучить розмовна англійська;

 • The ACE Family – розважальний блог однієї американської родини, що складається з тата, мами та доньки, які обов'язково розвеселять та прикрасять твої будні чудовим гумором;

 • CollegeHumor – потік скетчів, за допомогою яких відкриєш нову грань англійської розмовної мови.

 

Як підтягнути розмовну англійську за допомогою улюблених шоу - 3

YouTube – ідеальний майданчик для тих, хто хоче підтягнути англійську розмовну мову

Обирай той канал, мову якого тобі найпростіше зрозуміти. Для цього доведеться перебрати кілька варіантів, поки не знайдеться ідеальне джерело розмовної англійської мови.

 1. Подкасти

Хоч вони зручні тим, що їх можна слухати між справою, подкасти англійською радимо слухати, не відволікаючись. А для максимального ефекту можна стежити за текстом субтитрів. Ось невеликий список цікавих подкастів, які підійдуть для вивчення розмовної англійської:

 • Luke’s ENGLISH Podcast – відомий проєкт викладача та коміка Люка Томпсона, який допоможе тобі поринути в розмовну мову з головою;

 • This American Life – прості американці розповідають цікаві історії зі свого життя;

 • My Favorite Murder – у кожному епізоді тут розповідають про серійних вбивць і скоєні ними злочини;

 • You're Wrong About – розмовною англійською журналістка розповідає про людей і події з минулого, які були сприйняті неправильно, та проливає нове світло на історію;

 • Pod Save America – якщо тобі цікаво послухати справжніх політиків, цей подкаст створили і ведуть помічники колишнього президента США Барака Обами;

 • Needs a Friend – проєкт відомого американського ведучого Конана О'Браєна, який спілкується з різними людьми з усього світу.

При виборі подкасту звертай увагу на те, з якої країни ведучий, щоб потихеньку переймати британську або американську вимову.

Вчимо розмовну англійську мову з Джиммі Феллоном

Насамкінець кілька смішних і легендарних цитат із розмовними англійськими фразами від Джиммі Феллона:

 • Listening is more important than talking. Just hit your mark and believe what you say. Just listen to people and react to what they are saying. – Слухати важливіше, ніж говорити. Просто потрап у ціль і вір тому, що говориш. Просто слухай людей і реагуй на те, що вони кажуть.

 • When I see professional clowns, mimes, or people who makes balloon animals, I think of their relatives and how disappointed they must be. – Коли я бачу професійних клоунів, мімів або людей, які роблять тварин з повітряних куль, я думаю про їхніх родичів і про те, як вони, мабуть, розчаровані.

 • Be silly. You're allowed to be silly. There's nothing wrong with it. – Будь дурним. Тобі можна бути дурним. У цьому немає нічого поганого.

Розмовна англійська – це не так уже й складно. Успіхів тобі!

Вам можуть сподобатись
Курси англійської мови: як вибрати та успішно пройти
Читати
Англійська з носієм мови у Києві: 20+ актуальних слів
Читати
Де вчити англійську в Києві та як її успішно практикувати
Читати
Irregular verbs: де й коли використовувати та як запам’ятати
Читати